Aleš Kalan je razglasil in prvi na odru pozdravil naj kolesarko in naj kolesarja društva, Jelko Rakuš in Primoža Porento. / Foto: A. B.

Lansko leto je bilo izjemno

Člani Športnega društva BAM.Bi so se zbrali na rednem letnem srečanju v Kulturni dvorani v Šenčurju. Za seboj imajo izjemno leto, saj so prvič postali pokalni prvak Slovenije v kolesarstvu.

Šenčur – Športno društvo (ŠD) BAM.Bi je eno najštevilnejših športnih društev v Sloveniji. Konec tedna so se bambiji zbrali na letnem srečanju, kjer so podelili pokale in priznanja za pohodniško transverzalo 2015, razglasili naj BAM.Bi pohodnika in pohodnico ter kolesarja in kolesarko, predstavili aktivnosti v lanskem letu in se dotaknili letošnjega. Uradni del je spremljalo sproščeno druženje, glasbo pa so zaupali simpatičnemu BAM.Bino bandu v sestavi petih fantov Gregorčič: očeta Petra in sinov Andreja, Filipa, Luke in Natana. Za povezovalni del je na srečanju skrbel predsednik društva Aleš Kalan, člane pa je nagovoril tudi Ciril Kozjek, župan Občine Šenčur.

Športno društvo BAM.Bi je v letu 2015 postalo pokalni prvak Slovenije v kolesarstvu, kar se je zgodilo po več drugih mestih in tokrat z velikim naskokom. Kar pomeni, da imajo močno amatersko kolesarsko ekipo. »To sicer ni bil prioritetni cilj, še vedno so v ospredju druženje, rekreacija, prvinski amaterizem športa, pohodništvo in v končni fazi tudi kolesarjenje. Če pa se pokaže priložnost za osvojitev neke lovorike, pa jo BAM.Bi z veseljem izkoristi,« ponosno pove Kalan in nadaljuje s pohodniki: »Lani je uspešno opravilo BAM.Bi pohodniško transferzalo 176 pohodnikov in pohodnic. Med njimi je bilo 33 otrok, kar je več kot v letu 2014.« Kalan verjame, da bo letošnje leto še boljše.

Najboljši in posebna priznanja

Naslov najboljšega kolesarja in kolesarke ŠD BAM.Bi 2015 sta osvojila Primož Porenta iz Crngroba in Jelka Rakuš z Bleda. Oba sta se razveselila nazivov in pokalov, jima je pa tovrstni dosežek spodbuda za naprej. Porenta se spogleduje še z gorskim tekom, upa pa, da bo letos v kolesarjenju ponovil lansko sezono. Jelka Rakuš pa se je v rekreativno kolesarstvo podala v rosnih dvajsetih. Njen soprog Mirko je bil namreč profesionalni kolesar. Naj BAM.Bi pohodnik je postal Arnold Pavlič - Arči, sicer Celjan, naj pohodnica pa Blanka Martinjak, doma iz Britofa pri Kranju.

Priznanje za posebne dosežke so letos namenili Tini Ušeničnik, ki si je naslov najboljše prikolesarila na svetovnem prvenstvu amaterskih kolesarjev na Danskem, Lojze Oblak pa se je v imenu tekmovalne kolesarske ekipe zahvalil predsedniku Alešu Kalanu za uspešno vodenje društva, saj so imeli lani res zgodovinsko sezono.

Za pričakovanj poln večer je poskrbelo tudi nagradno žrebanje. Simpatično kolo Poni je sreča namenila Vidi Globočnik, pri otrocih pa se je najbolj veselil Žan Rutar, saj je žreb zanj izbral prav modno prevozno sredstvo: skiro.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Podoknica za Metko

Številne prireditve ob obujenem prazniku Krajevne skupnosti Britof pri Kranju.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Deskal bi po puščavi

Peter Vode je sredi oktobra kot prvi izmed finalistov šova Slovenija ima talent izdal debitantski album z dvanajstimi skladbami, od tega je kar deset njegovih avtorskih skladb in dve priredbi.

Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Ansambel Spev z najlepšo vižo

Prvi program Radia Slovenija in Turizem Bled sta v soboto v Festivalni dvorani na Bledu pripravila sklepno prireditev Najlepša viža 2010.

Zanimivosti / petek, 10. december 2010 / 07:00

Prižgali novoletno osvetlitev

Radovljica - V Radovljici so v nedeljo že prižgali praznično osvetlitev mesta, ki bo ulice krasila dober mesec dni, vse do 7. januarja. Kot je povedala Manca Šetina Miklič, vodja...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Potepuški psi spet napadli divjad

Voglje - V lovišču Lovske družine Šenčur imajo vse večje težave s potepuškimi psi, ki napadajo divjad. V zadnjih dveh mesecih so jim psi v bližini vasi Voglje pokončali že pet sr...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Mrk elektrike tudi na Gorenjskem?

Kranj - Sindikat delavcev v energetiki napoveduje stavko in redukcije električne energije, če bo Simon Tot, direktor Termoelektrarne Šoštanj, odpustil sindikalista Bran...