V občini Železniki so ponosni na svoje odlične športnike, športne delavce in društva, med njimi sta tudi smučarska skakalca Domen in Peter Prevc. / Foto: Andrej Tarfila

Petru zaploskali tudi doma

Najboljši slovenski športnik Peter Prevc iz Dolenje vasi je tudi v domači občini Železniki prejel najvišjo nagrado, zlato plaketo.

Železniki – Že devetnajsto leto zapored so v občini Železniki, v kateri so v Dolenji vasi doma tudi najboljši slovenski športnik Peter Prevc ter njegova družina, podelili priznanja najboljšim športnikom, športnim delavcem in športnim društvom. Kot je povedal predsednik strokovnega sveta za šport Boris Kavčič, so v občini še kako ponosni na svoje športnike, prav tako pa jim je čestital domači župan Anton Luznar in se jim zahvalil, da prispevajo k prepoznavnosti krajev v občini. Hkrati je župan Luznar poudaril, kako pomemben je šport, in dodal, da je občini veliko dobrih športnih objektov, kjer se lahko šport razvija.

Na prireditvi, ki je potekala pod okriljem strokovnega sveta za šport pri Javnem zavodu Ratitovec, je direktor Gregor Habjan najprej podelil zlati priznanji za športnico in športnika Osnovne šole Železniki. Priznanji sta prejela vsestranska športnika Pija Pintar in Urban Bogataj. Letos so prvič podelili priznanja za naj perspektivnega mladega športnika in športnico v kategoriji od 12. do 15. leta starosti. Prejemnika teh dveh spodbudnih priznanj sta bila alpska smučarka Rebeka Kalan in plavalec Nik Gladek.

Tri bronaste in srebrno plaketo za športnika Občine Železniki 2015 je podelil predsednik Boris Kavčič. Bronastih plaket so se razveselili strelka Anja Prezelj, rokometaš Jošt Rakovec in članska rokometna ekipa RD Alples, srebrne plakete pa smučarski skakalec Domen Prevc.

Priznanje za posebne dosežke na področju rekreacije je prejela Andreja Kenda, zlato plaketo športnega delavca za leto 2015 pa si je zaslužil Ante Pratljačić. V imenu članov Športnega društva Dražgoše je Marjan Kavčič prejel zlato plaketo za društvo. Najžlahtnejšo plaketo za športnika Občine Železniki v letu 2015 je nato župan Anton Luznar izročil še smučarskem skakalcu Petru Prevcu, ki je tako že sedmič prejel zlato plaketo za najboljšega športnika v domači občini.

Prireditev, ki je potekala v športni dvorani v Železnikih, sta povezovali Meta Rejec in Brina Habjan, za prijetno in svečano vzdušje so z izborom pesmi poskrbeli Hozentregarji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Mirna razdružitev ni bila mogoča

Janez Slapar je v času osamosvojitve Slovenije načeloval republiškemu štabu Teritorialne obrambe. Donedavnega je bil predstavnik slovenskega obrambnega ministrstva v OZN.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / ponedeljek, 14. december 2015 / 14:12

Živijo upokojensko življenje

Tudi starejši, ki so zaradi svoje invalidnosti vključeni v radovljiški Center za usposabljanje, delo in varstvo Matevža Langusa, si zaslužijo, da se jim reče upokojenci. Z vsem, kar sodi zraven: počas...

Naklo / ponedeljek, 14. december 2015 / 14:11

V Naklem sprejeli občinski proračun

V proračunu občine Naklo za prihodnje leto je načrtovan tudi denar za obnovo ceste do Trnovca.

Kranj / ponedeljek, 14. december 2015 / 14:11

Za otroke pripravili skoraj tisoč daril

V vseslovenski akciji Božiček za en dan je letos sodelovalo tudi blizu 970 gorenjskih »božičkov«. Po vsej državi bodo obdarili več kot 8000 socialno ogroženih otrok, razveselili pa bodo še 585 otrok i...

Kranj / ponedeljek, 14. december 2015 / 14:09

Dobrodelno praznično popoldne

Kranj – Učenci in učenke ter zaposleni z Osnovne šole Matije Čopa v Kranju vabijo na dobrodelno praznično popoldne. V torek, 15. decembra, bodo od 16.30 do 18. ure v avli šole zbirali hrano, ki jo...

Kranj / ponedeljek, 14. december 2015 / 14:09

Krivdni odpust za Ogrinovo

V Gorenjskem muzeju nameravajo kustosinjo in nekdanjo direktorico muzeja Marijo Ogrin odpustiti iz krivdnih razlogov.