Turistični potenciali v občini Cerklje
V tokratni anketi je sodelovalo 190 anketiranih. Sodelujoče smo vprašali, kako so v občini Cerklje izkoriščeni turistični potenciali in kakšno je njihovo mnenje glede komunalnega prispevka za novozgrajeno kanalizacijo v občini Cerklje. Zanimalo nas je tudi, ali bi moral velesovski samostan s cerkvijo postati kulturni spomenik.
Štirinajst odstotkov sodelujočih meni, da so turistični potenciali zelo dobro izkoriščeni, dve tretjini vprašanih sta odgovorili, da so dobro izkoriščeni, 14 odstotkov anketiranih meni, da so turistični potenciali slabo izkoriščeni, pet odstotkov vprašanih pa je odgovorilo, da so zelo slabo izkoriščeni.
Triinštirideset odstotkov sodelujočih meni, da je komunalni prispevek previsok, četrtina anketiranih je odgovorila, da je primeren, trije odstotki menijo, da je preveč znižan. Slaba tretjina vprašanih na vprašanje ni odgovorila, ker jim prispevka ni treba plačevati.
Večina, 73 odstotkov, anketiranih meni, da bi velesovski samostan moral postati kulturni spomenik, 15 odstotkov anketiranih je odgovorilo, da ne. Dobra desetina na vprašanje ni odgovorila.
Vsem, ki ste z nami sodelovali in na Gorenjski glas še niste naročeni, smo ponudili brezplačno 14-dnevno prejemanje časopisa. Če bi se želeli pridružiti krogu naročnikov in si ob tem izbrati tudi lepo darilo, nas pokličite v kontaktni center invalidskega podjetja v Škofjo Loko na številko 04/51 16 440.