Občina odkupila ladjico

Bohinjska Bistrica – Po težavah z ladjico Zlatorog na Bohinjskem jezeru, o katerih smo poročali maja letos, ko je bila ladjici v upravljanju zasebnika izdana prepoved vožnje, so na Občini Bohinj našli rešitev. Kot je povedal župan Franc Kramar, so težavo rešili z odkupom ladjice Zlatorog, za katero so odšteli 47 tisoč evrov in DDV, verjetno pa bo treba v ladjo vložiti še okoli 50 tisoč evrov. Kot je še dodal župan, so se za odkup odločili zato, ker gre po vseh informacijah za ugodno ceno. Ladja bo delovala v okviru režijskega obrata – tako kot druga manjša ladja Bohinj, ki je bila že do sedaj v lasti občine. »Ta problem je bilo treba rešiti, mislim, da smo ga dobro rešili. Na koncu smo z nekdanjim lastnikom le našli skupni jezik.«

Kot smo poročali maja letos, se je zapletlo pri odloku o plovnem režimu, kjer je bilo zapisano, da se prevoz potnikov po Bohinjskem jezeru lahko izvaja le s koncesijo ali preko režijskega obrata, nekdanjemu lastniku Igorju Dorniku pa ni uspelo pridobiti koncesije, predlog župana za prehodno obdobje pa ni bil sprejet. Maja letos je Občina Bohinj pomole za ladjico zaprla z vrati, tako so turisti plezali prek zaklenjenih vrat, prevoze ladjice pa so spremljali občinski redarji. Nekdanji lastnik Igor Dornik je tedaj ocenil, da je v ozadju prepovedi najverjetneje taka ali drugačna zavist, sodelovanje z občino pa je ocenil kot korektno. Ladjico Zlatorog je odkupila Občina Bohinj in bo vozila v upravljanju režijskega obrata občine.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Varno na cesti tudi med počitnicami

V Mladinskem centru Kotlovnica so pripravili zabaven, a tudi poučen cestni poligon za najmlajše.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.