Ker je država lastništvo zemljišč prenesla na občino, bodo v Kranjski Gori lahko razširili obstoječe igrišče za golf. / Foto: Gorazd Kavčič

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Kranjska Gora – Kot je dejal kranjskogorski župan Janez Hrovat, so se za projekt odločili, ker se zavedajo, da je urejeno golfsko igrišče del nujno potrebne športne infrastrukture na tako eminentni turistični destinaciji, kot je Kranjska Gora. Osnovni pogoj, na nekaj manj kot štiristo tisoč evrov ocenjeno zemljišče, je z odločitvijo vlade, da na Občino Kranjska Gora brezplačno prenese dobrih pet hektarov zemljišča, zagotovljen. Na dosedanjem igrišču bodo lahko uredili še tri luknje in tako s skupaj devetimi lahko pridobili tudi ustrezne certifikate za organizacijo turnirjev.

Gre za približno pet hektarov veliko zemljišče ob Savi Dolinki, ki je bilo v preteklosti degradirano območje, na katerega so se odlagali gradbeni odpadki, za ureditev pa je občina že pred časom sprejela ureditveni načrt za gradnjo in razširitev igrišča za golf.

Občina bo zdaj v javno-zasebnem partnerstvu z Golf klubom Kranjska Gora odstranila in očistila divja odlagališča odpadkov, očistila in izravnala teren za bodoče igrišče, zasadila avtohtono vegetacijo in ga zatravila, zgradila šest dodatnih igralnih polj, uredila dostopne poti do vodnih zemljišč in namestila zaščitne mreže za zavarovanje igrišča.

Ker gre za območje ob Pišnici, bo treba tudi zavarovati in urediti strugo hudournika. Občina se je namreč ob prenosu zemljišč zavezala, da bo še pred začetkom uporabe zemljišč izvedla potrebne ukrepe za zavarovanje struge vodotoka z namenom vsaj minimalne varnosti in trajnosti igrišča za golf.

Kot je že poleti dejal župan Janez Hrovat, je ocenjena vrednost projekta, v katerem bo glavni investitor Golf Klub Kranjska Gora, okoli milijon evrov, izvedbo pa pričakuje že v prihodnjem letu. Grega Benedik, predsednik Golf kluba Kranjska Gora, pojasnjuje, da so trenutno v postopku urejanja dokumentacije in pridobivanja ustreznih dovoljenj. O datumih realizacije projekta pa za zdaj še ni želel govoriti.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 10. junij 2019 / 09:38

Zanimivi zaradi fleksibilnosti in natančnosti

Zahtevno opremo, ki jo bodo uporabljali na črpališču zemeljskega plina v daljni Sibiriji, so izdelali v podjetju KOV na Jesenicah.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kaj za Vas pripravljamo letos?

Pester muzejski program za leto 2008. Lani je bilo obiskovalcev 120 tisoč.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Svet od kamna do ključa

Nekoliko drugačna muzejska razstava Od paleolita do Titana v Stebriščni dvorani Mestne hiše v Kranju bo k ogledu zagotovo pritegnila tudi obiskovalce, ki običajno ne zahajajo v muzeje.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Nominirani trije, dobitnica ena

V Galeriji Prešernovih nagrajencev za likovno umetnost je na ogled razstava treh nominiranih likovnih ustvarjalcev za nagrado Prešernovega sklada. V četrtek jo je prejela Ema Kugler.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kranjski komedijanti potujejo z Zlatolasko

Aljaž Tepina iz potujočega gledališča Kranjski komedijanti je na oder postavil duhovito in čarobno predstavo Zlatolaska, po motivu znane pravljice o svetlolasi deklici in medvedji družini.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Plavanje, drsanje, smučanje ...

V Kranjskih vrtcih otrokom ponujajo športne aktivnosti kot obogatitveni program rednemu programu. Del tega je izvajanje programa Zlati sonček, v katerega je v tem šolskem letu vključenih 343 otrok.