Šport na kratko

Padalstvo – Le teden dni po evropskem prvenstvu, na katerem so Slovenci osvojili dve medalji, so se padalci v avstrijskem Thalgau zbrali na peti letošnji tekmi svetovnega pokala v skokih na cilj. V razmerah, ki niso bile idealne, so se najbolje znašli Slovenci, ki so bili z ekipo Elan v postavi Roman Karun, Peter Balta, Uroš Ban, Senad Salkič in Borut Erjavec povsem dominantni in so z visoko prednostjo slavili pred Ptujem, ki so ga zastopali Gorazd Vindiš, Matej Kostanjevec, Tomaž Korpar, Tonček Gregorič in Maja Sajovic, dobro formo iz Bolgarije je z zmago potrdil še Senad Salkič, med dekleti pa je bila maja Sajovic tretja. Pred padalci je le še finalno dejanje čez dva tedna v Švici.

Balinanje – V Maroku je potekalo svetovno prvenstvo v balinanju za člane do 23. let in mladince. V reprezentanci Slovenije sta bila tudi Tržičana Matej Kavčič in Jaka Kosirnik, ki sta v kategoriji mlajših članov v igri posameznikov in v igri v krog proti pričakovanjem izpadla že v predtekmovanju, v igri dvojic pa sta osvojila šesto mesto.

Smučarski skoki – Smučarski skakalec kranjskega Triglava Robert Kranjec nadaljuje z uspešnimi nastopi na tekmah poletne velike nagrade. V Čajkovskem je na prvi tekmi osvojil drugo mesto, na drugi je bil četrti. Med deseterico se je obakrat uvrstil tudi Anže Semenič (NSK Tržič FMG), ki je bil četrti in osmi. V skupnem seštevku je Kranjec na četrtem mestu.

Gorsko kolesarstvo - Na svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu je najboljšo slovensko uvrstitev dosegla Blaža Klemenčič, ki je bila v krosu petnajsta. Tanja Žakelj je osvojila 18. mesto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 15. december 2020 / 07:00

Gorenjski glas, št. 100

Gorenjski glas, 15. december 2020, št. 100

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 29. december 2009 / 07:00

Petrove jaslice tokrat drugačne

Na Povljah nad Trstenikom Romjev Peter že devet let postavlja jaslice na prostem.

Slovenija / torek, 29. december 2009 / 07:00

Počastili dan samostojnosti in enotnosti

Dan samostojnosti in enotnosti je eden najpomembnejših praznikov naše države. Na osrednji državni proslavi slavnostni govornik predsednik vlade Borut Pahor.

Kranj / torek, 29. december 2009 / 07:00

Kje parkirati in za kakšno ceno?

To se v zadnjih mesecih sprašujejo prebivalci Župančičeve ulice v Kranju, ki so zaradi uvedbe plačljivih parkirišč ostali brez možnosti brezplačnega parkiranja.

Šport / torek, 29. december 2009 / 07:00

Hitri Jerman razveselil z zmago

Tržičan Andrej Jerman je na zadnji tekmi svetovnega pokala alpskih smučarjev v tem koledarskem letu sebe in številne navijače razveselil z zmago na smuku v Bormiu.

Gospodarstvo / torek, 29. december 2009 / 07:00

Sv. Štefan požegnal živino

Tradicijo blagoslova živine na štefanovo oživljajo v številnih gorenjskih krajih. Na Križu pri Komendi hranijo votivne figurice konj, stare tristo let.