Prehitri, nepravilno prehitevali ...
Zadnji konec tedna je na Gorenjskem v okviru nacionalne akcije poostren nadzor motoristov potekal med Bledom in Kranjem. Rekorder je vozil s 172 km/h.
Bled – V poostrenem nadzoru nad vozniki motorjev in koles z motorjem, ki je od četrtka do nedelje potekal po vsej državi, so se gorenjski policisti osredotočili predvsem na motoristom priljubljeno cesto Bled–Bohinj. Policisti so bili pozorni predvsem na kršitve zaradi neupoštevanja predpisane hitrosti, neustreznega psihofizičnega stanja voznikov, neuporabe zaščitne čelade in tehnične pomanjkljivosti motorjev, saj ti dejavniki najbolj negativno vplivajo na varnost prometa in voznikov, najhujše pa so tudi posledice takšnih nesreč. S takšnimi nadzori bodo policisti še nadaljevali, naslednji v okviru nacionalne akcije je napovedan za sredino avgusta.
Blejski policisti so v sodelovanju s kranjskimi prometnimi policisti nadzor na cesti med Bledom in Bohinjem opravljali z napravo Multaradar C, v katero se je »ujelo« okoli 70 prehitrih voznikov, večinoma motoristov. »Najvišja hitrost avtomobila je bila 138 km/h, motorista pa celo 172 km/h. Hitrost pa ni bila problematična samo v teh dveh primerih,« je sporočil Bojan Kos, tiskovni predstavnik Policijske uprave Kranj. Med kršitelji, ki jih ni zaznal radar, so jih pa v vzporednem nadzoru ugotovili prometni policisti, so se znašli še motoristi brez zaščitne čelade, vozniki pod vplivom alkohola, več je bilo nedovoljenih prehitevanj ... Štirim motoristom so izdali plačilne naloge, enkrat zaradi prehitevanja kolone, trikrat zaradi prehitevanja preko polne črte. Zoper mladoletnega motorista, ki je izsilil prednost, bodo podali obdolžilni predlog na pristojno sodišče. En plačilni nalog so napisali zaradi vožnje neregistriranega motorja, v enem primeru pa so motor zasegli, ker voznik ni imel veljavnega vozniškega dovoljenja, za nameček je bil tudi vinjen. Kaznovali so tudi štiri voznike osebnih vozil, ki so prehitevali preko polne črte ali pa niso uporabljali varnostnega pasu.
V prvih šestih mesecih je na slovenskih cestah življenje izgubilo osem motoristov, 91 se jih je hudo ranilo, 251 pa lažje. Najpogostejša vzroka za prometne nesreče z najhujšimi posledicami sta bila neprilagojena hitrost in nepravilna stran oz. smer vožnje.