Kodeks tudi v Železnikih
Občinski svetniki v Železnikih so v tretjem poskusu vendarle sprejeli Kodeks ravnanja izvoljenih predstavnikov na lokalni ravni. Če bi se držali bontona, Svetega pisma in desetih božjih zapovedi, ga ne bi potrebovali, je bilo slišati v razpravi ...
Železniki – Železnikarski občinski svetniki so na junijski seji vendarle sprejeli Kodeks ravnanja izvoljenih predstavnikov na lokalni ravni. Prvič so ga na mizo dobili že pred dvema letoma in pol, a tedaj o njem niso glasovali, češ da ga ne potrebujejo, saj se morajo že brez njega obnašati svoji funkciji primerno, podobno pa se je zgodilo tudi januarja letos, nakar je bilo na marčevski seji dogovorjeno, naj ga občinska uprava uvrsti na dnevni red naslednje seje. Direktorica občinske uprave Jolanda Pintar je svetnikom pojasnila, da je etični kodeks po podatkih Skupnosti občin Slovenije sprejelo 33 občin in da je enak prejšnjemu, razlikuje se le v členu, ki govori o imenovanju častnega razsodišča. Po prejšnjem predlogu je bilo to obvezno, pa novem pa bo odločitev o tem, ali bodo razsodišče oblikovali ali ne, sprejel občinski svet.
S kodeksom je soglašalo trinajst svetnikov, nasprotoval mu je edino Jože Prezl (SD), prepričan, da imajo podporniki kodeksa probleme s poštenostjo: »Totalna traparija se mi zdi, preberite bonton in deset božjih zapovedi, pa bo to vaš kodeks.« Tudi Branka Krek Petrina (SDS) je razmišljala, da bi moralo zadoščati že spoštovanje Svetega pisma in desetih božjih zapovedi, vendar meni, da kodeks kljub vsemu potrebujejo zaradi prepovedi favoriziranja in izvajanja pooblastil v svojo korist ter izogibanja konfliktu interesov ... »Sem za to, da kodeks podpišemo in se večkrat spomnimo nanj. Malo boljši bomo,« je dodala. »Jaz nimam problema s kodeksom, sem pa že rekel, da je to mrtva črtka na papirju, ki ni umrla, ampak jo je ubila koalicija,« je dejal Tomaž Demšar (SDS).