Jana Mlakar, v. d. direktorice Loškega muzeja / Foto: Tina Dokl

»Spopad« na Loškem gradu

Tik pred iztekom mandata direktorice se je v Loškem muzeju primeril dogodek, ki kaže na napetosti med dosedanjo direktorico Jano Mlakar in kustosi. Slednji govorijo o dlje časa trajajočih pritiskih, ki so dosegli vrhunec prav v času reelekcije.

Škofja Loka – V kolektivu Loškega muzeja, ki domuje na škofjeloškem gradu, je ta teden prišlo do incidenta, o katerem so medije obvestili zaposleni. Po sestanku kolektiva je direktorica obdolžila eno od kustosinj, da jo je nezakonito snemala med sestankom in ji hotela odvzeti telefon. Zaposleni so se sodelavki postavili v bran, direktorica jo je klicala v svojo pisarno in pozneje je kustosinjo zaradi domnevnih groženj obšla slabost, zaradi česar so sodelavci poklicali na pomoč reševalce, obvestili pa tudi policijo.

Direktorica Jana Mlakar navedbe kustosov zavrača. Pravi, da je po obvestilu določenih sodelavcev o nezakonitem snemanju z mobilnim telefonom želela to preveriti pri omenjeni kustosinji, povabila jo je v pisarno, a odgovora ni bilo. Zanika, da bi šikanirala zaposlene, celo več, v pismu, ki ga je poslala škofjeloškemu županu Mihu Ješetu, govori o pritisku nekaterih kustosov nanjo, enako pa naj bi v zadnjem času delali tudi drugim sodelavcem. »Obveščena sem bila, da naj bi pozneje zaradi domnevne slabosti kustosinje klicali v škofjeloški zdravstveni dom, vendar pa lahko z gotovostjo zatrdim, da s svojim ravnanjem nisem storila ničesar, kar bi lahko kakorkoli vplivalo na njeno zdravje,« zatrjuje direktorica in dodaja, da je zaradi nezakonitega snemanja podala kazensko ovadbo na škofjeloško policijsko postajo. »Ravnanja kustosinje, ki je o dogodkih po mojih podatkih obveščala tudi medije, pa kažejo na nadaljevanje diskreditacije mene osebno.«

Ti dogodki so se v Loškem muzeju primerili ravno v času, ko izbirajo novega direktorja. Direktorici Jani Mlakar se je na začetku junija mandat iztekel, marca se je začel razpisni postopek za imenovanje novega direktorja. Mlakarjeva je dotlej vršilka dolžnosti, o imenovanju nove direktorice (na razpis so se namreč prijavile samo kandidatke) naj bi na sinočnji seji odločal občinski svet. Po neuradnih informacijah je za novo direktorico predlagana Saša Nabergoj, ki prihaja z ljubljanskega zavoda za sodobno umetnost SCCA. Kot so v izjavi za javnost zapisali zaposleni v Loškem muzeju, ki poročajo o znašanju direktorice nanje ves čas njenega mandata, so se prav v času reelekcije močno povečali pritiski direktorice na zaposlene, tako da je stanje postalo nevzdržno in so se o zadevi odločili javno spregovoriti. »Doslej se je javno izpostavil le eden od zaposlenih, drugi pa smo zaradi večkratnega selektivnega nezakonitega zniževanja plač in konstantnega ustrahovanja z izgubo služb doslej molčali. Želimo si zgolj čimprejšnje rešitve nastale situacije in nemotenega strokovnega dela,« so poudarili člani kolektiva.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 08:13

Pričakujejo povprečno letino žit

V celotnem obdobju pridelovanja ozimnih žit je bilo doslej dovolj padavin, višje od dolgoletnega povprečja so bile tudi temperature. Deževno vreme je ugodno vplivalo na razvoj glivičnih bolezni. Žetev...

Objavljeno na isti dan


Jesenice / / 19:31

Smrad bo zaustavila pregrada

Zaradi pritožb občanov zaradi smradu z deponije Mala Mežakla so se v JEKO-IN odločili, da bodo na deponiji postavili pregrado, ki bo preprečila možnost vdora deponijskega plina v dolino.

Škofja Loka / / 11:04

Tranzitni promet na obvoznico

V novembru bodo v Škofji Loki podrobno spremljali prometne tokove po izgradnji južne obvoznice, na podlagi česar bodo pripravili ukrepe za nov prometni režim.

Železniki / / 11:04

Strožji pogoji za podaljšan čas

V Železnikih nameravajo gostincem poostriti pogoje za pridobitev in odvzem soglasja za obratovanje v podaljšanem obratovalnem času.

Kranj / / 11:03

Zeleni center na Primskovem

Merkurjev center na Primskovem v Kranju s sončno elektrarno na strehi proizvede 60 odstotkov vse potrebne električne energije. Ob centru odprli polnilnico za električne avtomobile.

Kranj / / 11:03

Za uspešno sodelovanje med mestoma

Kranj – Mestno občino (MO) Kranj je v petek obiskala delegacija iz Slavonskega Broda (Hrvaška). Uvodno srečanje županov obeh občin, Boštjana Trilarja in Mirka Duspara, je potekalo v znamenju dogovo...