Občina je za gliser z opremo plačala slabih 23 tisoč evrov, izklicna cena na dražbi bo slabih 16 tisoč evrov. / Foto: arhiv Občine Medvode

Občinski gliser gre na dražbo

Občina Medvode bo v torek na javni dražbi prodajala slabih sedem let star gliser z le dobrimi štirimi delovnimi urami, ki so ga kupili za civilno zaščito, a ni primeren za tovrstno uporabo.

Medvode – Na spletni strani Občine Medvode je objavljena javna dražba za prodajo plovila gliser Searay boats 175 sport z močjo motorja 98,88 kW. Kot pravijo, je izredno dobro ohranjen, praktično nov, saj je bil v vodi vsega enkrat in ima komaj dobre štiri delovne ure. Kupili so ga poleti leta 2008. Javna dražba bo v torek, 7. aprila, na sedežu Občine Medvode. Izklicna cena za gliser s pripadajočo opremo (vrvi, sidro, varnostni jopiči, senčna streha ...) je 15.755 evrov, na kolikor je bilo plovilo tudi ocenjeno.

Občina Medvode je kot lastnik plovila organizator javne dražbe. Denar zanj je na seji konec maja 2008 z rebalansom proračuna odobril občinski svet. Zagotovljen je bil iz postavke civilna zaščita – investicije in investicijsko vzdrževanje. Takratni župan Stanislav Žagar je, kot je razvidno tudi iz zapisnika seje, pojasnil, da civilna zaščita potrebuje čoln za primer povodnji ali če se podre jez, in dodal še, da civilna zaščita mora imeti opremo, ki je zakonsko predpisana za to področje. Plovilo z vgradnim motorjem, ki so ga kupili, pa ni primerno za tovrstno uporabo. Po njegovi prodaji novega zaenkrat ne bodo kupili. V primeru tovrstnih nesreč posredujejo tudi v PGD Zg. Pirniče, kjer imajo enoto reševalcev iz vode in tudi potrebno opremo, vključno s čolnom. Čoln za potrebe reševanja je tudi na Zbiljskem jezeru. Kupile so ga Savske elektrarne Ljubljana, z njim pa upravlja Turistično društvo Zbilje.

Za odgovor, zakaj so se odločili za prodajo, smo se obrnili na Občino Medvode, kjer pojasnjujejo: »Čoln se v vsem tem obdobju od nakupa praktično ni uporabljal, zato se nam po pregledu seznama osnovnih sredstev in analizi trenutne finančne situacije občine zdi najbolj ekonomično, da ga prodamo, saj mu cena dnevno pada. Nabavna cena gliserja z dodatno opremo ter prikolico je bila 22.801,49 evrov.« Poleg tega občina plačuje še za skladišče, kjer imajo shranjeno tudi omenjeno plovilo. »Občina Medvode ima opremo za potrebe civilne zaščite skladiščeno v več objektih, ena od lokacij je tudi v Zbiljah. V skladišču v Zbiljah poleg čolna skladiščimo še več druge opreme, ki bi jo občina nujno potrebovala v izrednih razmerah. Ker občina sama z ustreznimi prostori ne razpolaga, prostor za skladišča najame in lastnikom plačuje najemnino. Za skladišče v Zbiljah ta znaša mesečno 640 evrov neto,« so še sporočili z občine.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 31. avgust 2009 / 07:00

V Slovenski industriji jekla lani 38 milijonov dobička

Ljubljana - V sredo je bila na sedežu SIJ – Slovenske industrije jekla, d. d., 19. skupščina delničarjev, na kateri so se seznanili z letnim poročilom za leto 2008. Skupina SIJ j...

Objavljeno na isti dan


Kultura / nedelja, 20. marec 2011 / 07:00

Ob jubileju Zlate Ognjanovič

V soboto, 19. marca, ob 18. uri bo v Kulturnem domu v Kropi peti koncert iz cikla Mojstri pevci. V ustanovi PKD Slovenia bodo koncert posvetili življenjskem jubileju operne pevke Zlate Ognjanovič...

GG Plus / nedelja, 20. marec 2011 / 07:00

Vaš razgled

Humor / nedelja, 20. marec 2011 / 07:00

Ta je dobra

Plačuje položnice Mujo in Haso vlomita v hišo in odpreta trezor. Tedaj se pripelje lastnik, zato hitro pograbita vsak eno kuverto in pobegneta vsak na svojo stran. Po...

Gospodarstvo / nedelja, 20. marec 2011 / 07:00

Mešetar

Tržne cene govejega mesa Agencija za kmetijske trge in razvoj podeželja pripravlja tudi tržno poročilo za govejo meso. Poglejmo, kakšne so bile cene v tednu med 28. fe...

Nasveti / nedelja, 20. marec 2011 / 07:00

Violina s strastjo in čokolado

Na Madžarskem dobiš različne podatke o tem, katere sladice prodajo več: ali torte doboš, ki jo je 1884 ustvaril slaščičar Jozsef C. Dobos, ali čokoladne kremne rezine rigo jansci, ki so bile naro...