Smrečica z dobrodelnostjo
V Graščini Duplje so odprli božično-novoletno razstavo dijakov Biotehniškega centra Naklo, odprtje so popestrili koledniki in mladi glasbeniki, recitatorji, piko na i pa je dodala donacija Centru Korak.
Duplje – Biotehniški center Naklo in Kulturno turistično društvo (KTD) pod Krivo jelko sta konec prejšnjega tedna pripravila tradicionalno prireditev ob odprtju božično-novoletne razstave v čudovitem ambientu Graščine Duplje. Koledniki dobrega posredniki iz Društva upokojencev Naklo so tudi tokrat prišli v vas in prinesli blagoslov sreče, zdravja in blaginje. Predsednik KTD pod Krivo jelko Ivan Meglič je izpostavil advent kot čas pričakovanja, ki ga preživimo med bližnjimi, a se moramo še posebno v tem času ozreti tudi k ljudem, ki pa so osamljeni. Prisrčno vzdušje so z recitacijami, pesmicami in glasbili pričarali učenci Podružnične šole Duplje pod mentorstvom Kesnije Bucalo in Mihele Križaj in pevski zbor BC Naklo pod vodstvom Urške Zupančič. Poseben trenutek je bil, ko je ravnateljica BC Naklo – Srednja šola Andreja Ahčin povedala, da bodo zbranih petsto evrov s prodajne adventne razstave v Mestni hiši v Ljubljani v sodelovanju z Zvezama Leo in Lions klubi Slovenije predali kranjskemu Centru Korak za osebe s pridobljeno možgansko poškodbo.
Na božično-novoletni razstavi v Graščini Duplje, ki je bila na ogled minuli konec tedna, po predhodnem dogovoru z Matjažem Mauserjem iz graščine pa si jo lahko ogledate vse do šestega januarja, so izdelki dijakov programa cvetličar na temo Okrasimo smrečico, ki so nastali v okviru projekta Dvig socialnega in kulturnega kapitala in pri katerem sodelujejo Osnovne šole Naklo, Šenčur in Simona Jenka Kranj ter BC Naklo. Mladi so skupaj z mentorji prikazali, kako se lahko uporabimo naravne in reciklirane materiale ter razmišljali o tem, kaj lahko naredijo za sočloveka, svoje misli pa zapisali na smrečico. Prikazali so tudi trende božično-novoletnih okrasitev, ki so predvsem v izvirnosti pri uporabi čim bolj nenavadnih materialov, npr. okrašeno kolo, pritrjeno na brezovo vejo, in poimenovanji, kot so nogavična smrečica, papirnata smrekca ... V enem od razstavnih prostorov je aranžmaje na temo Čarobni gozd na ogled postavila skupina nadarjenih dijakinj, ki je ustvarjala pod mentorstvom dr. Sabine Šegula. Druženje so sklenili s pokušanjem izdelkov pekov in slaščičarjev – dijakov BC Naklo ter gospodinj iz KTD pod Krivo jelko.