Svetniki občine Komenda z županom Slavkom Poglajnom / Foto: Gorazd Kavčič

Od svetnikov pričakuje pomoč

Prejšnji četrtek so z ustanovno sejo svoje delo začeli novi svetniki občine Komenda in župan Slavko Poglajen.

Komenda – Lokalne volitve v občini Komenda so potekale gladko in brez kakršnih koli pritožb, je zbranim na ustanovni seji komendskega občinskega sveta poročala predsednica občinske volilne komisije Dida Volk.

Svetniki, ki bodo prihodnja štiri leta krojili usodo občine, so: Jože Šimenc, Jožef Sušnik, Roman Koncilija in Igor Štebe (vsi Lista TRN), Martina Prezelj in Klara Berlec (obe NSi), Aleš Marinko in Rok Zupančič (oba SDS), Viktorija Drolec (Desus), Roman Grošelj (SMC), Milan Starovasnik (Lista VEM), Izak Matej Ciraj (Lista VEZ), Matija Zadrgal (SLS) in Alojz Zver (SD). V štirinajstčlanski zasedbi je novih polovica svetnikov, v občini Komenda pa je nov tudi župan. A še predno so zbrani potrdili mandat novoizvoljenemu županu Slavku Poglajnu, so se poslovili od Tomaža Drolca, ki je občino vodil šestnajst let. V zahvalo za oprav­ljeno delo so mu podelili spominsko plaketo. »Ta sejna soba je bila kot moj drugi dom, saj sem v zadnjih šestnajstih letih vodil okoli 150 sej občinskega sveta. V glavnem smo tukaj preživeli zelo lepe trenutke, nekaj pa je bilo tudi grenkih, a te bomo pozabili. Želim vam čim več pozitivnega duha, kakršnega smo imeli v prvih treh mandatih naše občine, ko smo res dobro delali. Ste svetniki krasne občine, ki vam jo zapuščam v dobri kondiciji. V zadnjih štirih letih je bilo prelite veliko gnojnice, a se ne splača. Po­sledica je le 'umazana' občina, želim si, da v tem mandatu popravite, kar je bilo pokvarjenega. Slavko, ki delovanje občine pozna do potankosti, ima vso mojo podporo. Delajte v duhu tovarištva,« je svetnike nagovoril Tomaž Drolec (prav v teh dneh je višje sodišče razveljavilo sodbo zoper njega), nato pa župansko verigo predal svojemu nasledniku Slavku Poglajnu.

»Od svetnikov pričakujem pomoč, da bomo občino v taki kondiciji peljali naprej. Če se v čem ne bomo strinjali, rešimo težave s pogovori, po mirni poti. Moja vrata bodi vedno odprta. Prizadeval si bom za uresničitev dobrih projektov, želim pa si, da bi si čez štiri leta lahko vsi pogledali v oči,« pa je v svojem prvem nagovoru v vlogi župana povedal Poglajen.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / petek, 26. junij 2015 / 10:08

Dela potekajo po načrtih

Gradnja osrednjega objekta v nastajajočem Nordijskem centru Planica poteka po načrtih, zagotavlja Jelko Gros. Na skakalnicah in ob njih bo tudi poleti živahno dogajanje.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Zaradi snega brez elektrike

Kranjska Gora - Zaradi obilnega sneženja so v nedeljo v delu občine Kranjska Gora ostali brez električne energije, poroča Regijski center za obveščanje Kranj. Nekaj po 9. uri je...

Zanimivosti / / 07:00

Anketa: Končno sneg!

V Zgornjesavski dolini skorajda ne pomnijo, kdaj je decembra zadnjič zapadlo toliko snega kot v zadnjih dveh tednih. Planica je prava zimska pravljica, Rateče zasnežene do hišnih pragov kot v starih č...

Škofja Loka / / 07:00

Odprta knjižnica patra Romualda

Prejšnji teden so v Škofji Loki odprli Knjižnico patra Romualda Marušiča, v kateri bo tudi stalna razstava Škofjeloškega pasijona.

Zanimivosti / / 07:00

Tratnikova imata lepši dom

Viktor Tratnik in njegova hči Simona iz Žirov po zaslugi društva Sožitje, Rdečega križa v Škofji Loki in mnogih dobrih ljudi sedaj prebivata v polepšani hiši.

Tržič / / 07:00

Bistrica nekoč in danes

Osnovna šola Bistrica ima že eno leto novi prizidek. Jubilej so proslavili z odprtjem razstave fotografij domačega kraja.