Svetniki občine Komenda z županom Slavkom Poglajnom / Foto: Gorazd Kavčič

Od svetnikov pričakuje pomoč

Prejšnji četrtek so z ustanovno sejo svoje delo začeli novi svetniki občine Komenda in župan Slavko Poglajen.

Komenda – Lokalne volitve v občini Komenda so potekale gladko in brez kakršnih koli pritožb, je zbranim na ustanovni seji komendskega občinskega sveta poročala predsednica občinske volilne komisije Dida Volk.

Svetniki, ki bodo prihodnja štiri leta krojili usodo občine, so: Jože Šimenc, Jožef Sušnik, Roman Koncilija in Igor Štebe (vsi Lista TRN), Martina Prezelj in Klara Berlec (obe NSi), Aleš Marinko in Rok Zupančič (oba SDS), Viktorija Drolec (Desus), Roman Grošelj (SMC), Milan Starovasnik (Lista VEM), Izak Matej Ciraj (Lista VEZ), Matija Zadrgal (SLS) in Alojz Zver (SD). V štirinajstčlanski zasedbi je novih polovica svetnikov, v občini Komenda pa je nov tudi župan. A še predno so zbrani potrdili mandat novoizvoljenemu županu Slavku Poglajnu, so se poslovili od Tomaža Drolca, ki je občino vodil šestnajst let. V zahvalo za oprav­ljeno delo so mu podelili spominsko plaketo. »Ta sejna soba je bila kot moj drugi dom, saj sem v zadnjih šestnajstih letih vodil okoli 150 sej občinskega sveta. V glavnem smo tukaj preživeli zelo lepe trenutke, nekaj pa je bilo tudi grenkih, a te bomo pozabili. Želim vam čim več pozitivnega duha, kakršnega smo imeli v prvih treh mandatih naše občine, ko smo res dobro delali. Ste svetniki krasne občine, ki vam jo zapuščam v dobri kondiciji. V zadnjih štirih letih je bilo prelite veliko gnojnice, a se ne splača. Po­sledica je le 'umazana' občina, želim si, da v tem mandatu popravite, kar je bilo pokvarjenega. Slavko, ki delovanje občine pozna do potankosti, ima vso mojo podporo. Delajte v duhu tovarištva,« je svetnike nagovoril Tomaž Drolec (prav v teh dneh je višje sodišče razveljavilo sodbo zoper njega), nato pa župansko verigo predal svojemu nasledniku Slavku Poglajnu.

»Od svetnikov pričakujem pomoč, da bomo občino v taki kondiciji peljali naprej. Če se v čem ne bomo strinjali, rešimo težave s pogovori, po mirni poti. Moja vrata bodi vedno odprta. Prizadeval si bom za uresničitev dobrih projektov, želim pa si, da bi si čez štiri leta lahko vsi pogledali v oči,« pa je v svojem prvem nagovoru v vlogi župana povedal Poglajen.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / ponedeljek, 27. junij 2011 / 07:00

Redarji tudi nad uporabo mobitelov v avtu

Občinski redarji bodo po novem lahko nadzirali tudi uporabo zaščitne čelade, varnostnega pasu, uporabo prenosnih telefonov med vožnjo, vožnje v rdečo luč ...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Prstomet, boj za milimetre

Verjetno vas je malo med bralci, ki bi kdaj slišali za igro oziroma šport, ki se imenuje prstomet.

GG Plus / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Novinci med gorskimi kolesi

Morda ste jih že opazili. Če ste jih, potem ste se verjetno začudili ali celo ustrašili. Na prvi pogled so povečana gorska kolesa ali močno odebeljena kolesa za treking.

GG Plus / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Prvič bo šla na tekmo

Znani in šport: Monika Tavčar, radijski glas in voditeljica številnih prireditev, je presenetila številne in se pred štirimi leti začela ukvarjati s športom. Za rekreacijo hodi v fitnes in teče.

Zanimivosti / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Folklorna skupina Društva upokojencev Naklo praznuje

Naklo - Folklorna skupina Društva upokojencev Naklo praznuje petnajstletnico delovanja. Ta petek ob 18. uri bodo v prostorih Doma Janeza Filipiča v Naklem odprli razstavo, na kat...

Zanimivosti / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Tekmovali slepi in slabovidni šahisti

Okroglo - Pred prazniki je v domu oddiha Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije na Okroglem pri Kranju potekalo odprto posamično državno prvenstvo slepih in slabovidnih v...