Kopališče na jezeru Jasna
Turistično društvo Kranjska Gora načrtuje, da bi na jezeru Jasna skupaj z občino in lokalnim gospodarstvom že do prihodnje poletne sezone uredili kopališče.
Kranjska Gora – »V sezoni ob Jasni naštejemo po 250 kopalcev na dan, kar pomeni, da jezero ljudje že uporabljajo kot kopališče, torej ga je treba urediti,« je v sredo, ko so v Kranjski Gori praznovali 110-letnico turističnega društva, dejala predsednica Klavdija Gomboc. »Kranjska Gora potrebuje kopališče na prostem, zato smo se odločili, da projekt, za katerega potrebujemo približno milijon evrov, tudi uresničimo.« Po načrtih naj bi tako na drugem, zgornjem jezeru, ki je v lasti Občine Kranjska Gora, v prvi fazi uredili garderobe, stranišča in recepcijo, nato manjši adrenalinski park in v končno fazi še otroško igrišče in restavracijo, če se bo izkazalo, da se v zdaj že leta zaprti novogradnji ob spodnjem jezeru nič ne bo spremenilo.
Stošestdesetčlansko društvo je 110. obletnico delovanja zaznamovalo s slavnostno sejo ob jezeru Jasna in odprtjem razstave Kulturna in naravna dediščina Doline v Liznjekovi hiši ter knjigo o zgodovini turizma v Kranjski Gori, ki jo je napisal dr. Janez Mlinar, izdal pa Gornjesavski muzej Jesenice. Turistično društvo je ob tej priložnosti zaslužnim članom, sodelavcem in drugim, ki dobro delajo na področju turizma, podelilo nagrade. Častno priznanje za življenjsko delo so prejeli Stanko Košir, Marica Globočnik in Vid Černe, priznanje za dolgoletno sodelovanje pa GRS Kranjska Gora, Policijska postaja Kranjska Gora in Prostovoljno gasilsko društvo. Štirinajst posameznikov je prejelo še priznanja za uspešno delo na področju turizma.