Zagovornike bega zaseg kolesa
Večina četrtkove glavne obravnave proti obtožencem za več kaznivih dejanj, povezanih s trgovino z mamili, se je vrtela okoli gorskega kolesa, zaseženega med preiskavo osebnega avta, v katerem je bil prijet Dejan Vidmar.
Kranj – Na Okrožnem sodišču v Kranju se je v četrtek z zaslišanjem prič nadaljevalo sojenje lastniku propadlega športnega centra Gradiant Martinu Udoviču, Duletu Mikiću, Milanku Srediću, Dejanu Pejovskem, Žarku Tešanoviću, Nebojši Čubriloviću, Miroslavu Banjacu in Dejanu Vidmarju, proti kateremu poteka tudi postopek zaradi domnevne udeležbe v rop sefov SKB banke. Obtožnica osmerico bremeni združevanja v hudodelsko združbo, preprodaje večjih količin kokaina v Italiji in organiziranja prevoza kokaina iz Brazilije in Francoske Gvajane.
Prva je bila zaslišana izvenzakonska partnerka Dejana Vidmarja, ki so ji odvetniki med drugim pokazali fotografije kolesa KTM, zaseženega v Berlingu, ki ga je pred prijetjem uporabljal Vidmar, in razložila, da ga še nikoli ni videla. Po razlagi obrambe omenjenemu kolesu, katerega naj bi Vidmar v okolici Rima uporabljal za preprodajo drog, tolikšno pozornost posvečajo zato, ker naj bi ga kriminalisti zasegli na podlagi informacije kronske priče – skesanca Tonija Radunića Progarja, a menda že mesec dni, preden je Radunić Progar sploh spregovoril. Odvetniki zato domnevajo, da bi bil Progar lahko tajni policijski sodelavec. Več o Progarjevi vlogi bo sicer znanega ta teden, ko naj bi ga zaslišali, za kar so predvideli dva obravnavna dneva.
V četrtek so zaslišali tudi policista oddelka za računalniško preiskovanje, kriminalista in kriminalističnega tehnika, ki je fotografiral vozila pri preiskavi. Policist oddelka za računalniško preiskovanje, ki je zavaroval podatke mobilnega telefona in navigacijske naprave GPS, je pojasnil postopek zaščite podatkov. Kriminalist, ki je sodeloval pri preiskavi ropa SKB banke, se je spomnil, da je bilo v Citroënu Berlingu, ki ga je vozil Vidmar ob prijetju, zaseženo gorsko kolo KTM, vendar osebno ni bil prisoten, zato ne ve, kako je potekalo. Na vprašanja odvetnikov tudi ni vedel povedati, kako in zakaj je bilo kolo zaseženo ter kaj se je z njim dogajalo. Kolesa se je spomnil tudi kriminalistični tehnik, ki je fotografiral preiskave vozil, vendar pa po njegovem spominu kolo tedaj sploh ni bilo v interesu preiskave. Nihče od zaslišanih kriminalistov torej ni znal razložiti, kako se je gorsko kolo znašlo med dokazi, saj ni zapisnika o zasegu niti po mnenju zagovornikov ni dokaza, ki bi Vidmarja povezoval s kolesom. Več o tem naj bi po mnenju ene od prič vedel povedati vodja preiskave.