Sedanja čistilna naprava je dotrajana, zato je gradnja nove še kako potrebna. / Foto:Primož Pičulin

Bolje nova kot stara

V okviru projekta Gorki je predvidena tudi nova čistilna naprava, ki pa še vedno razburja domačine v Krajevni skupnosti Orehek-Drulovka, saj se bojijo hrupa in smradu.

Kranj – V okviru največjega komunalnega projekta v kranjski občini, projekta Gorki, je predvidena tudi gradnja nove čistilne naprave. Ta naj bi bila blizu sedanje, vendar bliže naselju Drulovka, kar pa je bližnje prebivalce zmotilo že pri pridobivanju okoljevarstvenega dovoljenja, ki pa ga je občina nato vendarle pridobila. Za začetek gradnje sedaj potrebuje še gradbeno dovoljenje, toda tudi pri tem ne gre brez oporekanj dela domačinov, ki odgovornim na občini zastavljajo različna vprašanja in postavljajo pogoje.

»Mislim, da se pogovori med našimi krajani, ki imajo seveda v zvezi z gradnjo čistilne naprave pravico izraziti svoje želje in zahteve, in predstavniki občine vendarle zaključujejo. Prejšnji teden so se sestali najprej v šoli na Orehku, nato v petek še na občini, še en sestanek so imeli predviden za torek. Zame kot predsednika Krajevne skupnosti je pomembno, da se gradnja nove čistilne naprave vendarle začne, saj je sedanja stara osemindvajset let in je iztrošena. Nova naj bi bila po zagotovilih stroke do okolja veliko prijaznejša, smradu naj bi bilo bistveno manj, občutno manj naj bi tudi ropotalo,« je povedal predsednik Krajevne skupnosti Orehek-Drulovka Marjan Fajfar in pojasnil, da so se z občino že dogovorili o nekaterih izvedljivih projektih v zvezi z dodatno zasaditvijo dreves in zeleno cono ter cesto, kar je tudi že v letošnjem proračunu, in da so na občini krajanom pojasnili, da ne izpolnjujejo zakonskih pogojev, da bi bili pri izdaji gradbenega dovoljenja stranka v postopku.

Nekaj krajanov naj bi za svetovanje že najelo odvetniško družbo Čeferin, kot še dodaja Fajfar, pa je želja sveta KS, da se čim hitreje doseže pameten dogovor tako za domačine kot občino, saj bi bilo najslabše, če bi še na­prej imeli staro čistilno na­pravo, nanjo pa bi se priključili novi kanalizacijski vodi, ki se v občini že gradijo.

»Po mojem mnenju smo se na zadnjem pogovoru marsikaj dogovorili in smo prisluhnili drug drugemu. Gre za to, da se gradnja čim prej začne, morebitne težave pa bo mogoče rešiti še v času poskusnega obratovanja,« je povedal kranjski podžupan Bojan Homan.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Mladinci so gorenjski prvaki

S pred kratkim končano nogometno sezono so na Velesovem zelo zadovoljni.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Antične izkopanine v Mošnjah

Mošnje – Po treh mesecih bodo v Mošnjah na trasi bodoče gorenjske avtoceste na odseku med Vrbo in Peračico v torek zaključili z arheološkimi izkopavanji. Kot je povedala...

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Kako so na Jesenicah včasih živeli

V knjižici je zbranih šestnajst pripovedi Jeseničanov o tem, kakšne so bile Jesenice nekoč.

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Petje je znamenje veselega srca

Trije šolski pevski zbori, v katerih prepeva kar tretjina učencev, in učiteljski pevski zbor Mavrica so krepko ogreli srca in dlani obiskovalcev.

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Zaposlitveni center za invalide

V Šentplavžu je trenutno zaposlenih pet invalidov. Radi bi sodelovali s še več podjetji.

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Šansoni in zimzelene melodije

Lojze Krajnčan je zasnoval koncert, na katerem se prepletajo zimzelene melodije in sodobni šansoni slovenskih ustvarjalcev.