Grega Žemlja, Žirovničan, ki zadnja leta živi v Kranju in je član Teniškega kluba Triglav, upa, da bo po mesecih negotovosti čim prej spet normalno treniral in tekmoval. / Foto: Gorazd Kavčič

Usoda Žemlje še negotova

Grega Žemlja, ki je letos poleti s 43. mestom dosegel najboljšo uvrstitev slovenskih tenisačev na lestvici ATP, naj bi se te dni začel pripravljati na novo sezono, vendar pa težave z zdravjem še kar trajajo, zato ga čaka negotova sezona.

Nova mednarodna sezona teniških turnirjev se bo v Sloveniji začela konec januarja, ko bo Kranj v prvem kolu evro-afriške skupine Davisovega pokala gostil Portugalsko. Tudi letos pa bo TZS pripravila turnir iz serije challenger v Portorožu, kjer bo nagradni sklad 42.500 evrov in bo potekal od 7. do 13. julija.

Kranj – »Za nas je pomembno, da je tenis v Sloveniji v vzponu. Igra ga namreč vedno več mladih, zadovoljni pa smo z uspehi naših najboljših igralcev in igralk. Kljub težki gospodarski situaciji nam je, tudi s pomočjo glavnega sponzorja Zavarovalnice Tilia, uspelo realizirati zastavljene cilje. Odlično nam je uspel ATP Challenger, zelo dobro poteka delo v naši pisarni. Tako si trenutno najbolj želimo zdravja našim igralcem,« je ob koncu letošnje in pred začetkom nove sezone poudaril predsednik Teniške zveze Slovenije Marko Umberger.

Da bi se njegove želje čim prej uresničile, si še kako želi naš najboljši teniški igralec, Žirovničan Grega Žemlja, ki mu je poleti uspel pravi podvig z uvrstitvijo na 43. mesto lestvice ATP. Kmalu potem so se začele težave s slabim počutjem. Sprva je bila diagnoza mononukleoza, nato sum okvare mišic, trenutno pa Grega čaka nove izvide, ki naj bi morda prekinili negotovost.

Za vami je sezona vzponov in padcev, po čem si jo boste najbolj zapomnili?

»Bilo je res nekaj super rezultatov, v spominu mi bo zagotovo ostal Wimbledon, kjer sem nastopil v tretjem krogu tekmovanja, kar je bilo zagotovo nekaj posebnega. Tako bodo spomini na letošnje leto lepi, saj sem prepričan, da si je treba zapomniti predvsem dobre stvari, slabše pa čim prej pozabiti. Na tem bom tudi naprej gradil svojo kariero.«

V zadnjih mesecih ste imeli kar veliko težav z zdravjem. Ste jih sedaj rešili?

»Ne še popolnoma, saj ne jaz ne zdravniki ne vemo točno, za kakšno bolezen je šlo. Je pa bolje in upam, da bodo prihodnji meseci manj negotovi od minulih.«

Zadnje čase je bilo moč prebrati ugibanja, da razmišljate od zaključku kariere?

»Ne, o tem resno še nisem razmišljal, čeprav je mogoče zaslediti moje izjave, za katere sem še sam presenečen. Vendar o slovesu od tekmovalne kariere še nisem razmišljal.«

Torej se pripravljate na novo sezono?

»Nisem pri miru, treniram kot mi dopuščajo moči. V Franciji sem igral ligo, malce sem testiral svoje telo. Ne zmorem še običajnih naporov, tako da bom postopno skušal priti v tekmovalni tempo.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / torek, 28. junij 2022 / 13:03

Mladina »žura« in svinja

V Parku Jojo v kranjskem blokovskem naselju Planina II se mladi pogosto glasno zabavajo in za seboj puščajo kupe smeti. Te so se kmalu po odprtju nakopičile tudi ob novih podzemnih zbiralnicah odpadko...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Slavnostna akademija ob občinskem prazniku

Škofja Loka - Sinoči ob 19. uri je bila na Loškem gradu slavnostna akademija ob letošnjem občinskem prazniku. Kulturni program sta oblikovala pevka Manca Izmajlova...

Nasveti / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Kurja črevca za izsušeno kožo

Kurja črevca oz. navadno zvezdico le malokdo ceni kot zdravilno zel, za večino je žal le nadležen plevel - kar je precej krivično do črevc, saj jih zemlja obožuje, ker jo varujejo pred izsušitvijo. Pr...

Kronika / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Kriminal

Iz garaže ukradli luksuzni avtomobil Hrušica, Kranj - V noči na soboto je neznani storilec iz garaže na območju Hrušice ukradel štiri leta star BMW 73...

Žirovnica / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

V Mostah odkrili nov kip

Ob letošnjem spominskem dnevu občine Žirovnica so odkrili repliko kipa talca, uničenega januarja lani.

Gospodarstvo / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Tomažu kosa dobro reže

Kmet Tomaž Oblak z Jame pri Mavčičah je letos spet postal državni prvak v košnji z ročno koso. Poleti se bo udeležil svetovnega in evropskega prvenstva.