Razvajanje duše in telesa
Žensko razvajanje, ki še moških ne pušča ravnodušnih.
Kranj - Wellness je izraz, ki pomeni nekaj, kar nam ni ravno domače. Če bi ga prevedli v slovenščino, bi najverjetneje to pomenilo razvajanje. Ampak prevoda sploh ni, zato se je tudi pri nas obdržala tujka, ki ni več tujka.
Wellness lahko prevedemo tudi v dobro počutje, mogoče gibanje, ki v nas sproži dobro počutje, čeprav ne gre samo za telesno vadbo, ampak za razvajanje na masažni mizi, v bazenčku z mehurčki, savni in podobnih stvareh, ki nas že takrat, ko besedo wellness izgovorimo, spomni na udobje, užitek, razvajanje in počitek. Lepa razlaga beseda wellness je tudi ta, da je to v bistvu mešanica, ki združuje dobro počutje telesa in duha z zdravim načinom življenja. »Pojem wellness označuje edinstveno stanje sreče.« To piše ob vhodu v enega od gorenjskih prostorov, v katerem si lahko privoščimo najboljšo telesno energijo, ki lahko vzpostavi sinergijo z umom, časom in brezčasjem. Kaj naj bi to pravzaprav pomenilo? Tudi za angleško razumevajoče je wellness nova beseda, ki so jo skovali iz besedic »well« in »being«, kar naj bi pomenilo počutiti se dobro. Ampak mi še vedno ne vemo, za kaj točno gre, razen da je to skrajno dobra zadeva in hkrati najbrž tudi draga. Wellness zajema celovit način zdravega življenja, ki vključuje različne tehnike sproščanja, zdravo prehrano, telovadbo in aktivnosti za dušo. Bo to ustrezna razlaga? Če ni, potem moramo vedeti, da je wellness zdravo ravnovesje telesa in iskanje notranjega miru. Wellness je torej center, prostor ali točka, v katero vstopite nemirni, izstopite pa mirni, olajšani bremen, telo je napolnjeno z energijo za vsaj sedem dni, duša se počuti dobro. Redni obiskovalci wellnessov pravijo, da jih vzljubiš že po dveh ali treh obiskih, da ti postanejo način življenja veliko prej, kot pa si si sploh upal prej pomisliti.
Na tej strani bomo vsak torek kaj več napisali in opisali o wellnessih, saj če hočemo ali nočemo, zajemajo tako športno kot duhovno rekreacijo.