
Hriberšek, Sintalov tat, se je predal
Borut Hriberšek iz Kamnika, ki je pred dvema tednoma delodajalcu, družbi Sintal, odnesel večjo vsoto denarja, se je predal policiji.
Šentilj, Ljubljana - Sedaj že bivši varnostnik, ki so ga Slovenci zaradi razloga in načina, kako je izmaknil 911 tisoč evrov, imenovali za slovenskega Robina Hooda, se je v četrtek zvečer predal.
Slovenskim novicam je povedal, da je šlo pri tatvini za hipno odločitev: »Bil sem v stiski, nujno sem potreboval denar. Nimaš ga, pred teboj pa leži kot na pladnju. Danes tega ne bi več naredil. Ali pač. A ko sem enkrat začel jemati denar, se nisem mogel več ustaviti. Ni poti nazaj.« Le kako uro po tatvini je v kamniški dom nakazal 350 evrov, kolikor je dolžna njegova mati.
Dodaja, da je kriv in bo za svoj greh odgovarjal. V Slovenijo se je vrnil, ker ga je preveč bolelo: »Nikoli me ne bi našli, a nočem, da trpi moja družina. Zlomilo me je, ko sem izvedel, da partneričini sodelavci zbirajo denar zanjo. To ne! Ne morem dovoliti, da jaz s kupom denarja hodim po svetu, zanjo pa zbirajo denarno pomoč.«
Tako se je predal slovenski policiji, ukradeni denar je pustil na železniški postaji v Mannheimu. Nemški policisti so prišli do denarja in so se takoj lotili štetja. Ves denar seveda ni končal v sefu, nekaj ga je Hriberšek zapravil po poti, nekaj za samo pot, približno sto tisočakov je prinesel s seboj v Slovenijo. Pravi, da je vzel okoli 650 tisoč evrov in ne 911 tisočakov.
O vsem tem in še čem ga je takoj po četrtkovem prijetju zaslišala preiskovalna sodnica, ki je odredila pripor. Na to odločitev se je pritožil njegov odvetnik Boris Grobelnik, vendar je sedaj že znano, da bo trenutno najbolj znani slovenski tat ostal v priporu vsaj trideset dni. Nepremišljeno dejanje bo 48-letnik še hudo obžaloval. Za veliko tatvino mu po odvetnikovem mnenju grozi do pet let zapora, po mnenju nekaterih drugih odvetnikov pa zaradi kraje nad 50 tisoč evrov celo do osem let zapora.