Nasta Korbun (Foto: Gorazd Kavčič)

Na dražbi prodali enajst stanovanj

Kranj - Javno dražbo 88 stanovanj v Mali Jerebiki v Kranju, ki so ostala v stečajni masi po propadlem Gradbincu GIP, stečajna upraviteljica Nasta Korbun ocenjuje za dokaj uspešno: »Prodali smo enajst stanovanj in dve dodatni parkirni mesti. Končno se je zgodil premik.« Največja med ponujenimi stanovanji niso našla kupca, sicer pa so se kupci ogreli za vse druge velikosti, še največ pa odšteli za trisobno stanovanje v vrednosti 150 tisoč evrov.

»Dražba je bila zelo obiskana, prišlo je tudi veliko radovednežev, enako je bilo prej z ogledi. Vsi kupci, ki so vplačali aro, so bili nato tudi edini ponudniki za posamezno stanovanja oziroma parkirno mesto. Prodali smo jih po izklicnih cenah,« o izkupičku pove stečajna upraviteljica. Tudi po dražbi, ki je bila pred mesecem, se vrstijo ogledi, potencialni kupci skoraj vsak dan pošiljajo ponudbe.

Nasta Korbun želi sedaj od ločitvenega upnika (Gorenjska banka) in sodišča pridobiti dovoljenje za neposredno prodajo kupcem po likvidacijskih cenah. Pričakuje, da bi meseca maja že lahko začeli s tovrstno prodajo, potencialne kupce pa poziva, da pokličejo v pisarno Gradbinca GIP v stečaju in se najavijo za oglede stanovanj (ogledi so ob četrtkih).

Spomnimo, da je na voljo še 77 stanovanj. Za novo, še nikoli vseljeno enosobno stanovanje je treba odšteti okoli 65 tisoč evrov. Pripada mu parkirno mesto. Nekatera niso povsem dokončana, saj manjkajo parket in notranja vrata. Na voljo je tudi 17 dodatnih parkirnih mest.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 30. avgust 2011 / 07:00

Prijateljski ples treh narodov

Na Starem Ljubelju so v soboto priredili deveti EU ples brez meja. Zbrane je nagovoril tudi avstrijski predsednik Heinz Fischer.

Objavljeno na isti dan


Žirovnica / ponedeljek, 11. julij 2016 / 10:18

Državni svetniki v šoli

Redna seja državnega sveta je potekala na terenu, v prostorih žirovniške osnovne šole. Državi so dali pobudo, naj prednostno obnovi cesto med Breznico in Zabreznico.

Bled / ponedeljek, 11. julij 2016 / 10:17

Napovedi tudi letos obetavne

Po lanski izredno dobri turistični sezoni, ko je k povečanemu obisku gorenjskih turističnih krajev pripomoglo tudi lepo vreme, se vsaj take, če ne celo boljše sezone nadejajo tudi letos.

Kranjska Gora / ponedeljek, 11. julij 2016 / 10:16

Kanalizacijo prevzela Komunala

Upravljanje kanalizacijskega sistema občine Kranjska Gora je v petek od koncesionarja, družbe SHW, prevzela Komunala Kranjska Gora.

Jesenice / ponedeljek, 11. julij 2016 / 10:16

Počitnice v dnevnem centru

Mladi na Jesenicah lahko počitniške dni preživljajo tudi v dnevnem centru društva Žarek.

Jezersko / ponedeljek, 11. julij 2016 / 10:15

Pogreli štiri leta staro zgodbo

Ob glasovanju o predstavniku Občine Jezersko v svet zavoda Osnovna šola Matije Valjavca Preddvor so v občinskem svetu »pogreli« razpravo o imenovanju ravnateljice šole pred štirimi leti.