Zmagovalna ekipa Badrs s prehodnim pokalom

Prehodni pokal Badrsu iz Poženika

Cerklje - Društvo obrtnikov in podjetnikov Cerklje je prejšnjo soboto za svoje člane organiziralo na Krvavcu enajsto prvenstvo v veleslalomu, ki so se ga udeležili podjetniki in njihovi družinski člani ter pri podjetnikih zaposleni delavci. V osmih kategorijah je nastopilo petinšestdeset tekmovalcev ter deset tričlanskih ekip. Kot je ob tem dejal predsednik društva Andrej Ropret, se obrtniki še vedno radi udeležujejo tekmovanja, pri tem pa se kljub gospodarski negotovosti držijo znanega reka »v slogi je moč«. Zmago in prehodni pokal je osvojilo podjetje Badrs iz Poženika, drugi je bil Vargro iz Poženika, tretji pa Gorenc s Spodnjega Brnika. Najboljši trije v vsaki skupini so prejeli medalje, najboljše tri obratovalnice pa tudi pokale.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949