Brdo - nova prestolnica Evrope

Leto je naokoli in napočil je čas za letopis. Letopis Gorenjska 2007 je že štirinajsti po vrsti.

Lani nam je najdaljša noč prinesla evro, letos nam bo slovensko predsedovanje Evropski uniji. Stvari se dogajajo neverjetno hitro in zdi se, da je Slovenija veliko bolj uspešna in zaupanja vredna, kot smo pripravljeni priznati sami sebi.

Na Brdu pri Kranju so na prvi decembrski dan odprli nov kongresni center, kjer bodo potekala najpomembnejša srečanja evropskih državnikov in rečemo lahko, da bo Brdo od 1. januarja do 30. junija 2008 nova prestolnica Evrope. Nov kongresni center na Brdu je lepo umeščen v prostor, v sobotnem sončnem dopoldnevu se mi je zdelo, da se smreke ogledujejo v njegovi stekleni podobi. Notranjost je naravnost asketska, veliko je lesa, brez bleščečih lakov, nobenega razkošja, celo tepiha ni v preddverju, kar sicer pomeni, da bodo imele čistilke več dela ... Morda so zaradi tega razgledi toliko lepši, na bližnji Storžič in Triglav v daljavi, na smrekove gozdove in jezera v parku. Marsikomu ob teh naravnih lepotah zastane dih in Evropejcem bomo pokazali našo čudovito naravo.

Letošnji letopis smo vsebinsko posvetili slovenskemu predsedovanju Evropski uniji in pri tem pozornost posvetili etnologiji, saj nas poleg jezika prav narodoslovje razlikuje od drugih evropskih narodov, sodobna kultura je pač globalna.

Spoštovane naročnice in naročniki Gorenjskega glasa, z letopisom se vam vsako leto zahvalimo za vašo zvestobo, z željo, da bi še najprej ostali z nami. V imenu Gorenjskega glasa, vašega in našega časopisa, vam voščim vesele božične praznike in želim veliko sreče v novem letu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 25. junij 2021 / 21:34

Predstavili novo avtolestev

V soboto je v Kranju potekala obsežna požarna vaja, na kateri so kranjski poklicni gasilci predstavili tudi novo avtolestev, pri nakupu katere je sodelovalo sedem občin in ministrstvo za obrambo.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.