Janez Remškar (Foto: Gorazd Kavčič)

Remškar direktor na onkološkem

Svet Onkološkega inštituta Ljubljana je imenoval Janeza Remškarja za novega generalnega direktorja inštituta. Soglasje k imenovanju mora dati še vlada.

Ljubljana - O svoji kandidaturi je Janez Remškar povedal: »Ob spremljanju dogajanj v zdravstvu in tudi na Onkološkem inštitutu, ravnanju nekaterih zaposlenih v zdravstvu, ki gledajo le na svoj dobrobit in zaslužek, nesposobnosti večine politike tako na državnem kot lokalnem nivoju, da bi karkoli spremenila v zakonodaji na področju zdravstva, in v slabem nadzoru Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije praktično tudi brez sankcij za izvajalce ter linearnem zniževanju denarja vsem izvajalcem, je človek, ki ves čas deluje v zdravstvu, lahko nezadovoljen. Nekateri se resignirano umaknejo le v strokovno delo z bolniki, drugi iščejo zadovoljstvo v pridobitništvu, nekateri, in teh ni malo, pa še poskušajo stvari spreminjati. Tudi sam še nisem obupal.«

Med prioritete je Remškar postavil urejeno financiranje in vzporedno s tem tudi urejanje organizacijskih prijemov na Onkološkem inštitutu. »Druga prioriteta je urejevanje odnosov, ki niso idealni. Res je, da delajo zaposleni na inštitutu z najtežjimi bolniki, katerih zdravljenje se ne konča vedno uspešno, in prav to je lahko tudi eden od pomembnih dejavnikov za povečan stres zaposlenih in posledično mnogokrat prisotno slabo voljo. Med pomembne zadolžitve štejem tudi jasno postavitev prioritet urejanja stvari na investicijskem in strokovnem področju,« je še izpostavil.

Za njegovo imenovanje je glasovalo pet članov sveta, proti so bili trije, saj kandidature ni podprl noben predstavnik delavcev v svetu zavoda. Na to odgovarja: »Če sem prav seznanjen, so zaposleni, člani sedanje sestave sveta, predstavniki enega področja dela na Onkološkem inštitutu. Po mojih informacijah številni zaposleni niso enakega mnenja, pa tudi tem zaposlenim nič ne zamerim, kajti vsak ima pravico do svojega pogleda in stališča. Ne glede na to bi pripomnil, glede na komentar prof. dr. Strojana, da bi bilo boljše, če bi inštitut prevzel »notranji«, da so imeli to možnost vsi. Praviloma pa se, kot mnogokje v svetu išče vodstveni kader zunaj lastne inštitucije, ker ni obremenjen z notranjimi, mnogokrat nepotrebnimi problemi.«

Remškar je trenutno svetovalec strokovne direktorice v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana ter predsednik sveta onkološkega inštituta. Bil je tudi direktor Direktorata za javno zdravje pri ministrstvu za zdravje in direktor Splošne bolnišnice Jesenice.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Za razvoj po zaključku krize

Na Letališču Jožeta Pučnika Ljubljana te dni obnavljajo vzletno-pristajalno stezo in širijo letališko ploščad. Pred dnevi sta si dela ogledala prva moža družb investitorja in izvajalca.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sobota, 10. avgust 2019 / 20:28

V gorenjskih kampih polno gostov

Državna statistika v kampih beleži precejšen porast števila nočitev. Tako kot v preteklih nekaj letih so z dozdajšnjim potekom sezone zelo zadovoljni tudi v gorenjskih kampih, kjer na vrhuncu sezone k...

Kronika / sobota, 10. avgust 2019 / 20:27

Nesreče motoristov

Kranj – Zaradi prometne nesreče sta bila v torek zaprta izvoz z avtoceste v Na­klem in regionalna cesta iz Naklega proti Podbrezjam. V nesreči je bil udeležen voznik motornega kolesa. Zoper voznika...

Kronika / sobota, 10. avgust 2019 / 20:27

Ne nasedajte sleparjem

Policisti so bili v zadnjem času večkrat obveščeni o tujcih, ki na parkiriščih večjih trgovskih centrov in trgovin prodajajo različne predmete.

Kronika / sobota, 10. avgust 2019 / 20:27

Avto trčil v pešca

Tržič – V sredo dopoldan so policisti v Tržiču obravnavali prijavo trčenja voznika osebnega avtomobila VW Beetle in pešca. Nesreča se je zgodila na krožišču. Voznik avtomobila je s kraja odpeljal,...

Kamnik / sobota, 10. avgust 2019 / 20:26

Kamničani so Kamkolo sprejeli zelo dobro

Kamnik – Sistem izposoje električnih koles Kamkolo, ki ga je Občina Kamnik z odprtjem petih postaj in tridesetih koles zagnala v začetku junija, je med Kamničani naletel na presenetljivo dober odzi...