Janez Remškar (Foto: Gorazd Kavčič)

Remškar direktor na onkološkem

Svet Onkološkega inštituta Ljubljana je imenoval Janeza Remškarja za novega generalnega direktorja inštituta. Soglasje k imenovanju mora dati še vlada.

Ljubljana - O svoji kandidaturi je Janez Remškar povedal: »Ob spremljanju dogajanj v zdravstvu in tudi na Onkološkem inštitutu, ravnanju nekaterih zaposlenih v zdravstvu, ki gledajo le na svoj dobrobit in zaslužek, nesposobnosti večine politike tako na državnem kot lokalnem nivoju, da bi karkoli spremenila v zakonodaji na področju zdravstva, in v slabem nadzoru Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije praktično tudi brez sankcij za izvajalce ter linearnem zniževanju denarja vsem izvajalcem, je človek, ki ves čas deluje v zdravstvu, lahko nezadovoljen. Nekateri se resignirano umaknejo le v strokovno delo z bolniki, drugi iščejo zadovoljstvo v pridobitništvu, nekateri, in teh ni malo, pa še poskušajo stvari spreminjati. Tudi sam še nisem obupal.«

Med prioritete je Remškar postavil urejeno financiranje in vzporedno s tem tudi urejanje organizacijskih prijemov na Onkološkem inštitutu. »Druga prioriteta je urejevanje odnosov, ki niso idealni. Res je, da delajo zaposleni na inštitutu z najtežjimi bolniki, katerih zdravljenje se ne konča vedno uspešno, in prav to je lahko tudi eden od pomembnih dejavnikov za povečan stres zaposlenih in posledično mnogokrat prisotno slabo voljo. Med pomembne zadolžitve štejem tudi jasno postavitev prioritet urejanja stvari na investicijskem in strokovnem področju,« je še izpostavil.

Za njegovo imenovanje je glasovalo pet članov sveta, proti so bili trije, saj kandidature ni podprl noben predstavnik delavcev v svetu zavoda. Na to odgovarja: »Če sem prav seznanjen, so zaposleni, člani sedanje sestave sveta, predstavniki enega področja dela na Onkološkem inštitutu. Po mojih informacijah številni zaposleni niso enakega mnenja, pa tudi tem zaposlenim nič ne zamerim, kajti vsak ima pravico do svojega pogleda in stališča. Ne glede na to bi pripomnil, glede na komentar prof. dr. Strojana, da bi bilo boljše, če bi inštitut prevzel »notranji«, da so imeli to možnost vsi. Praviloma pa se, kot mnogokje v svetu išče vodstveni kader zunaj lastne inštitucije, ker ni obremenjen z notranjimi, mnogokrat nepotrebnimi problemi.«

Remškar je trenutno svetovalec strokovne direktorice v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana ter predsednik sveta onkološkega inštituta. Bil je tudi direktor Direktorata za javno zdravje pri ministrstvu za zdravje in direktor Splošne bolnišnice Jesenice.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Praznik brez partizanskih praporov

Drevi bo v Ljubljani osrednja proslava ob dnevu slovenske državnosti. Na njej ne bo zastavonoš borčevskih organizacij, ker niso bili povabljeni.

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 07:00

Več želja, kot je denarja

V kranjsko občinsko blagajno se bo letos steklo nekaj manj kot 55 milijonov evrov.

Kranj / / 07:00

Nova tribuna v športnem centru

Športni center Kranj naj bi dobil manjšo tribuno med glavnim in pomožnim nogometnim igriščem. Za popravilo in upravljanje z dotrajano glavno tribuno občinsko vodstvo še išče rešitev.

Kranj / / 07:00

Kranj in La Ciotat pobratena že petdeset let

Visoko obletnico pobratenja dveh mest bodo v Kranju obeležili s prireditvami. Občinska svetnica Petra Mohorčič pa je predlagala, naj park pred Fakulteto za organizacijske vede na Zlatem polju poimenuj...

Kranj / / 07:00

Energetsko potratne javne stavbe

V kranjski občini naj bi v prihodnje pospeševali rabo obnovljivih virov energije, predvsem biomase in sončne energije.

Splošno / / 07:00

Garažna hiša je rešitev

Olivera Stojanović: »Pozdravljam odločitev občine, da parkirišče pred Čebelico uredi samo za stanovalce mestnega jedra. Za ostale obiskovalce mesta pa naj raz...