Boris Benedik je po desetih letih znova osvojil Pokal Kranja, najboljši pa je bil tudi na Jesenicah. (Foto: Gorazd Kavčič)

Za praznike so tudi kegljali

Po vsej Gorenjski so v decembru potekali božično-novoletni kegljaški turnirji, večina so bili že tradicionalni.

Železniki, Jesenice, Tržič, Kranj - V Železnikih je v decembru potekal že 20. Božični turnir dvojic v kegljanju, ki ga organizira kegljišče Pri Meru in marljivi kegljači KK Železniki. Tudi tokrat je bil rekorden, saj je bil izenačen po številu tekmovalcev, tekmovalo je kar 178 kegljačic in kegljačev. Pri ženskih dvojicah sta slavili kegljačici svetovnega klubskega prvaka iz Celja Brigitte Strelec in Eva Sajko, tretja z letošnjega svetovnega prvenstva posamezno. Podrli sta 1136 kegljev. Odlično drugo mesto sta osvojili domačinki z ekipe Raglje, Mojca Benedičič in Jožica Demšar, tretja pa je bila dvojica Triglava Silva Fleischman in Silvana Belcijan. Pri moških sta med 72 dvojicami slavila Primož Pintarič in Uroš Stoklas (KK Gorica), podrla sta 1258 kegljev, pred bratoma Benedik, ki sta podrla 1254 kegljev, in Brankom Bratino ter Darkom Bizjakom, ki sta podrla 1222 kegljev. Četrto mesto sta osvojila domačina Lojze Demšar in Zdeno Solkič s 1204 keglji.

Tudi druga kegljišča po Gorenjskem so v tem mesecu pripravila tradicionalne turnirje. Na Jesenicah je potekal 19. Pokal Jesenic in 8. Memorial Vojka Mikoliča, na katerem je slavil Boris Benedik s 656 podrtimi keglji, drugi je bil Jure Mejač, tretji pa Kristjan Mijatovič 584.

V Tržiču je potekal 19. Božično-novoletni turnir, na katerem je med ženskami slavila Sandra Dostanič s 577 podrtimi keglji, druga je bila Urška Prelogar, tretja pa Tina Janežič. Med moškimi je zmagal Klemen Mahkovic s 643 podrtimi keglji pred Borisom Benedikom, tretji pa je bil član domačega kluba Jure Starman.

V Kranju pa je potekal že 22. Pokal Kranja, na katerem je slavil Boris Benedik s 614 podrtimi keglji, drugi je bil Klemen Mahkovic, tretji pa domačin Aleš Blaž. Med ženskami je zmagala Eva Sajko pred Barbaro Fidel (obe 609 podrtih kegljev), tretja pa je bila Rada Savič (vse Celje).

Šport / sobota, 6. julij 2019 / 07:59

Državni prvaki mladi vaterpolisti AVK Triglav

Kranj – Vaterpolska sezona 2018/19 se je končala z zaključnimi boji v državnem prvenstvu kategorije U19. Naslov prvaka so po pričakovanju osvojili mladi vaterpolisti AVK Triglav, ki so bili pod vod...

Kranj / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Praznovali ob bograču in klobasi

Krajani Tenetiš so ob koncu mediacije in podpisu poravnave glede odlagališča pripravili veliko praznovanje kar pred smetiščem.

Splošno / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Naveza za vrhove prihodnosti

O projektu izgradnje Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani smo se pogovarjali z vodjo projekta Mirom Erženom.

Kranjska Gora / nedelja, 2. marec 2008 / 07:00

Štirje dnevi poletov v Planici

Od 13. do 16. marca bo v Planici znova finale letošnjega svetovnega pokala v poletih, slovenski športni praznik pa bo spremljala tudi vrsta zabavnih prireditev.

Prihajajo najboljši smučarji sveta

Na poligonu v Podkorenu bo 8. in 9. marca 47. Pokal Vitranc.

Rajanje s smučarskimi legendami

Letos je bilo tekmovanje smučarskih legend v Kranjski Gori oziroma Ski Legends Hit Challenga (by Jure Košir) na pustno soboto, ki je bila žal deževna, v večernih urah pa je dež prešel v sneg. Zmagala...