Praznovali ob bograču in klobasi

Krajani Tenetiš so ob koncu mediacije in podpisu poravnave glede odlagališča pripravili veliko praznovanje kar pred smetiščem.

Tenetiše – V okolici šotora, kjer so se zadnje mesece izmenjevali krajani ob vaških stražah, da bi preprečili odlaganje smeti, je bilo danes videti precej bolj vesele obraze kot ponavadi. Imeli so se namreč česa veseliti, saj bo odlagališče obratovalo le še dobro leto in pol, regijski center za predelavo odpadkov pa bo drugje.

Ob šotoru je v minulih mesecih stražilo okrog 60 krajanov, danes pa se jih je zbralo precej več. A tokrat s povsem drugimi nameni. Na obrazih krajanov je žarelo veselje ob njihovi zmagi. Dišalo je po klobasah in bograču, mize pa so bile obložene s sladkimi dobrotami. Seveda so zmago poplaknili tudi s čim krepkejšim kot le s sokom in čajem. »Vzdušje je enkratno. Pa saj je po 120 dneh straženja tudi zasluženo,« je bila dobre volje krajanka Marija Kavčič. Prav prispevek tistih, ki so stražili, je bil po njenem zlata vreden. Podobno je razmišljala dr. Marjeta Terčelj, ki se je v zanosu povzpela kar na mizo, da bi sokrajanom povedala, da če ne bi oni tu kurili ognja, ne bi bilo nič. »Vsi smo že več kot trideset let trpeli ta smrad, a še bolj ponižujoče je bilo, ko so nam rekli, naj kar dihamo ta smrad, ker je bilo smetišče prej tu kot mi.« Razočarani so bili tudi nad referendumom, ki je po njenem pomenil, naj imajo oni slabo okolje, da bodo drugi dobro živeli. »To pa je bilo že preveč in dokler bom Slovenka, tega ne bom dovolila.« Dodala je še, da so imeli vsi do zadnjega isti cilj, čeprav se govori o nesoglasjih med njimi. »To ni res, le pritiski so bili taki, da so včasih komu tudi popustili živci.«

Na praznovanju je še enkrat zbrala podpise vseh krajanov, saj bodo odvetniku Petru Čeferinu, ki jih je brezplačno zastopal, poslali čestitko, ker jim je pomagal, kot se je izrazila, dokončno streti Kranjčane.

                   

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

V Železnikih najbolj športna slovenska šola

Ministrstvo za šolstvo in šport je minuli teden Osnovni šoli Železniki podelilo priznanje za prvo mesto na nagradnem natečaju za najbolj športno osnovno šolo. Prejeli so ga že drugo leto zapored.

Objavljeno na isti dan


Medvode / petek, 12. oktober 2007 / 07:00

Danes odprtje razstave Extempore Sora 2007

Sora – KUD Oton Župančič Sora je tudi letos organiziralo tradicionalno slikarsko prireditev Extempore, ki je potekala pod naslovom Moja dežela lepa in gostoljubna. Dokončana...

Medvode / petek, 12. oktober 2007 / 07:00

Novost blagajna gledališča Medvode

Medvode - Z novo gledališko sezono je znova zaživelo gledališče Medvode, o njegovi abonmajski ponudbi smo več pisali že v prejšnji številki Sotočja. Morebiti dodamo le to, da je...

Naklo / petek, 12. oktober 2007 / 07:00

Statut, pravilnik in odlok

Naklo - Na septembrski seji je občinski svet potrdil Statut Občine Naklo, katerega določbe so uskladili s spremembami zakonodaje. Kot je ugotovil župan Janez Štular, so ob...

Kranjska Gora / petek, 12. oktober 2007 / 07:00

Kandidata za državni svet določil žreb

Kranjska Gora - V sredo so se na prvi izredni seji sestali kranjskogorski občinski svetniki. Na njej so za elektorja v volilno telo za volitve predstavnikov lokalnih interesov v...

Žirovnica / petek, 12. oktober 2007 / 07:00

Konte za elektorja, Trojar za državnega svetnika

Žirovnica - Pred bližajočimi se volitvami v državni svet so občinski svetniki v Žirovnici minuli ponedeljek na izredni seji za svojega elektorja izmed dveh kandidatov imenovali