Sledi

Vsi poznamo sledi. Najbolj so nam poznane tiste v snegu, ki kažejo velike ali majhne človeške korake ali sledi živali. Mame imamo v genih takojšnje zaznavanje sledi blatnih čevljev na pravkar pomitih tleh in temu primerno imamo vgrajeno še pridigo lastniku teh sledi. Policisti se ukvarjajo z iskanjem sledi, ki jim pomagajo razvozlati kazniva dejanja. Pobegnil s kraja nesreče, iščemo sledi. Podobno se dogaja tudi v življenju. Vsak bi kdaj pa kdaj pobegnil iz življenja, vsaj za toliko časa, da bi bili problemi videti rešljivi, če že ne manjši. Ampak sledi puščamo. Na samotni stezi ali na široki uhojeni poti. Kot polževa slina se vlečejo za nami naše navade, doživetja, jamranje, optimistično razmišljanje, pogumno soočanje z vsem težkim. Pri tem prevečkrat pozabljamo, da te sledi puščamo otrokom, ki nam zvesto sledijo. Tako se zgodi, da cele generacije otrok hodijo po poti, ki zanje ni najboljša. Ljudje se leta ukvarjajo z eno in isto stranpotjo, do katere so jih pripeljale odločitve. Odločitve določajo naše poti. Vse prevečkrat gledamo, kako hodijo drugi, kam jih zanese pot, s kom gredo. Kot da je to naša pot, ne njihova. Kako z lahkoto raziskujemo, pojasnjujemo in kažemo na tuje sledi. Veliko težje se je ukvarjati s svojimi. Včasih se sprašujem, kam bi me pripeljale sledi ljudi, ki puščajo svoje komentarje pod novicami. V kakšen svet bi vstopila? Kakšen je svet ljudi na tej strani? Ali smo vam v spodbudo ali v breme ali kar tako za kratek čas? Hvala vsem, ki berete in tudi kdaj komentirate napisano. Lepo bi bilo popiti kavo z vami. Že zaradi vas je prav, da se sprašujem, kakšne sledi puščam na tej strani, s stavki, ki jih delim z vami. Tako lahkotno se sliši udarjanje po tipkovnici, pa vendar včasih udari prehudo kakšna misel. Zaradi hitrosti, nepremišljenosti, zaverovanosti v svoj prav. Rada bi puščala človeške, prijazne sledi. Vredne zaradi razmišljanja, ne zaradi misli samih. Z vami bi delila takšne misli, da bi bil dan lepši. Morda naivno, a vseeno se splača. Pomislimo na pragu novega leta, kakšne sledi puščamo za seboj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Novo znamenje ob obletnici

Ob stavbi letališke policije Brnik bo v četrtek (ob 15. uri) predsednik Danilo Türk odkril novo spominsko znamenje, ki bo spominjalo na dogodke pred dvajsetimi leti.

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 31. oktober 2014 / 12:33

Lovil zmago in rekord

Rok Puhar iz Šenčurja je z dvaindvajsetimi leti najmlajši zmagovalec ljubljanskega polmaratona, s prvim mestom pa je postal tudi letošnji državni prvak v teku na enaindvajset kilometrov.

Zanimivosti / petek, 31. oktober 2014 / 12:28

Kivi bogato obrodil

Štiri gajbice kivija so Martinjakovi iz Velesovega že nabrali, vsaj še dvakrat toliko ga je še na drevesu in ga bodo pobrali te dni.

Zanimivosti / petek, 31. oktober 2014 / 12:25

Darkov varnejši korak

Odziv na dobrodelno akcijo Za Darkove nove noge je bil tako dober, da je Darko Đurić novi nožni protezi že dobil na testiranje.

Gospodarstvo / petek, 31. oktober 2014 / 12:22

Težave zaradi upada naročil

V kranjskem Iskraemecu imajo letos zaradi zamud pri uvajanju pametnih števcev na evropskem trgu manj naročil, kot so načrtovali. Med številnimi ukrepi za znižanje stroškov je prišlo na vrsto tudi odpu...

Gorenjska / petek, 31. oktober 2014 / 12:18

Praznika reformacije in spomina na mrtve

Konec tedna bo za dan daljši, za današnji državni praznik. Sledi mu 1. november, dan spomina na mrtve, skupaj z nedeljo se bodo prilegli dela prosti dnevi, s katerimi se končujejo tudi letošnje jesens...