Sredi tedna, sredi Žirov - skoraj teden dni po sneženju so pločniki popolnoma neočiščeni. Pri šoli je drugače. (Foto: Polona Mlakar Baldasin)

Čistiti ali čakati na odjugo

V Žireh nekateri zelo nezadovoljni s čiščenjem pločnikov. Pomrznjen sneg še danes ovira varnost pešcev.

Žiri - »Kdor čisti pločnike v Žireh, je letos padel na izpitu, kar vidimo še sedaj,« izpostavlja Peter Dolenc. Večina pločnikov v Žireh ni očiščenih, saj je izvajalec lahko zaradi velikosti stroja plužil le polovico pločnika, ob odjugi pa nastaja na njih drsalnica. »Zakaj je ob šoli (in v sosed­njih občinah) dobro očiščeno, drugod pa ne? Kdo je odgovoren,« je vprašal Dolenc.

Odgovornost prevzemata župan Janez Žakelj in direktor občinske uprave Franci Kranjc. Slednji pravi, da se ob vsakem sneženju odločijo za obseg čiščenja: »Ob obilnem sneženju naročimo rolbo Cestnega podjetja Kranj, ob manjšem prijemanju snega pa čisti domači izvajalec. Tokrat je bila napovedana odjuga in smo se odločili za delno čiščenje pločnikov.«

Milan Oblak opozarja, da so bile tudi nekatere ulice slabo očiščene, sedaj se na njih nabirata pomrznjen sneg in led, celo pločnik pred občinsko stavbo ni očiščen. Silvo Mlinar je vprašal, koliko več bi morala občina plačati, če bi vedno naročili dobro pluženje, Matjaž Oblak pa menil, da bi moral imeti izvajalec sam občutek za izbiro obsega dela.

»Nekateri nam očitajo, da za izvajanje zimske službe porabimo preveč denarja. Tudi občani me kličejo, eni, da naj že ustavimo soljenje in posipanje peska, drugi me sprašujejo, ali sploh kaj delamo,« je pojasnil župan. Obljubil je, da se bodo na prihodnji sneg bolje pripravili in tudi, da pohval ne na svoj račun glede zimske službe ne na račun izvajalca tako ali tako ne more pričakovati. Takrat sta svetnici Angelca Jezeršek in Vesna Kranjc delo obeh pohvalili.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / nedelja, 22. junij 2014 / 11:40

Nevarnosti za Kamničane ni več

Glavnina črnega smodnika in drugih najbolj nevarnih eksplozivnih sredstev na območju KIK-a je uničenih, sanacija, vredna 1,4 milijona evrov, pa se nadaljuje in bo predvidoma potekala še vse do jeseni...

Objavljeno na isti dan


Naklo / sreda, 8. maj 2019 / 14:59

Pokalo in smrdelo

Na seji občinskega sveta v Naklem so opozorili na eksplozije in dim v obratu Dinosa na Polici.

Kranj / sreda, 8. maj 2019 / 14:59

Na pregled čakajo tudi več ur

Delovanje ambulant družinske medicine Zdravstvenega doma Kranj je zaradi odpovedi zdravnikov in koriščenja dopustov močno okrnjeno. Pacienti v dveh začasno vzpostavljenih akutnih ambulantah na pregled...

Škofja Loka / sreda, 8. maj 2019 / 14:40

Upokojenci so praznovali

Uspešno sedemdesetletno delovanje je Društvo upokojencev Škofja Loka proslavilo s slavnostno prireditvijo Naših 70 let, na kateri so društvu in članom tudi podelili priznanja.

Kronika / sreda, 8. maj 2019 / 14:39

Kuzmič na sodišče po odgovore

Darko Kuzmič, ki je pred petimi leti zaradi rušenja domnevne črne gradnje ostal brez strehe nad glavo, pričakuje, da se bo na sojenju razkrilo, zakaj so njegovo brunarico morali podreti tik pred morat...

Mularija / sreda, 8. maj 2019 / 14:34

Bohinjski otroški festival

Kljub slabemu vremenu se je spomladanskega bohinjskega otroškega festivala B.O. FEjST v Bohinjski Bistrici udeležilo lepo število otrok. Deklice so bile navdušene nad poslikavo obraza.