Lokostrelci kranjskega Feniksa (pri strelu članski državni prvak Damjan Majer) so bili natančni kljub pomanjkanju treningov. (Foto: Tina Dokl)

Slovo lokostrelcev od dvoran

Gorenjski lokostrelci so na državnem prvenstvu v Šenčurju dosegli štiri zmage v absolutni konkurenci.

Šenčur - V športni dvorani v Šenčurju je minuli konec tedna potekalo 21. državno lokostrelsko prvenstvo, ki je bilo hkrati zadnje lokostrelsko tekmovanje v dvoranah v tej sezoni. Na dvodnevnem tekmovanju se je zbrala vsa lokostrelska smetana, rekordna je bila tudi udeležba (299 tekmovalcev iz 35 klubov).

Gorenjski lokostrelci so bili zelo uspešni. V absolutni konkurenci je namreč z golim lokom zmagal Jurij Pleško (Škofja Loka), v sestavljenem loku Damjan Majer (Feniks Kranj), moški ekipi Kamnik 1 in Feniks 1 pa sta slavili v ukrivljenem loku oziroma sestavljenem loku. »Doseženi rezultati so nad pričakovanji, še posebej zato, ker smo imeli izpad treningov zaradi požara v podjetju Vreček Agro, kjer treniramo,« je po končanem prvenstvu ocenil Damjan Majer, predsednik kranjskega Feniksa. Zelo uspešni, predvsem v neabsolutni konkurenci, so bili tudi šenčurski lokostrelci, čeprav so morali hkrati skrbeti za nemoten potek tekmovanja. »Presenetil nas je predvsem Tone Cezar, ki je opravljal delo časomerilca, a kljub temu zmagal v močni konkurenci veteranov v sestavljenem loku,« je izpostavil alfa in omega šenčurskega lokostrelstva Marjan Podržaj.

Drugi zmagovalci v absolutni konkurenci so: dolgi lok - Marjan Kocman (Taborska jama) in Vanda Natlačen (MINS Postojna), goli lok - Tjaša Sopčič (Krasinec), ukrivljen lok - Marko Hrup in Ana Umer (oba Ankaran), sestavljeni lok - Nina Vavtar (VLR Vilijem), dolgi lok ekipno moški - Mins Postojna, goli lok ekipno moški - Gornji Grad in goli lok ekipno ženske - Krasinec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Biatlonci v novi sezoni spet na Pokljuki

Rudno polje - Pri Mednarodni biatlonski zvezi so sestavili koledar za novo tekmovalno sezono. Na njem je tudi naša Pokljuka, kar pomeni, da bodo Rudno polje in proge pod Viševnik...

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Dnevi groze v Železnikih

"Poskusila sem zadelati vrata trgovine, nakar sem opazila svoj avto, ki ga je voda že nesla po cesti proti cerkvi. Hitro se napotim po torbico v skladišče, pa nisem več mogla odpreti vrat. Ničesar nis...

Škofja Loka / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Podlubnik znova pod vodo

Šolski center Podlubnik, dvorana in dijaški dom je po nekaj letih znova zalila deroča Sora.

Železniki / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Železniki morajo preživeti

Župan Mihael Prevc upa, da zaradi pogostih naravnih nesreč prebivalci ne bodo začeli zapuščati kraja, zato je treba poskrbeti za njihovo varnost.

Šenčur / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Srečanje, da se otroci ne bi zaljubljali med seboj

Na sončno, prvo septembrsko soboto so se pod Tavčarjevim kozolcem zbrali in spoznavali člani rodbine Andrejon.

Gorenja vas-Poljane / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Oktet ogrel duše in srca

Nastop Slovenskega okteta lepo zaključil prireditve ob zaključku obnove cerkve sv. Urbana.