Na odru je nastopilo več kot trideset pevk in pevcev. (Foto: arhiv organizatorja)

Dobri dve uri ubranega petja

Zadnji četrtek v decembru je Linhartova dvorana v Radovljici gostila novoletni koncert oddelka za petje glasbenega studia Osminka, na čelu z njihovo trenutno najbolj znano učenko Floro Emo Lotrič. Koncert je sproščeno in duhovito povezoval Marsel Gomboc.

Na odru Linhartove dvorane se je tako v dobrih dveh urah zvrstilo več kot trideset pevk in pevcev, od najmlajših - starih osem let, do odraslih, poleg odličnega petja pa je večina pevk svoje nastope tudi izpopolnila z izbrano garderobo in zanimivo koreografijo. Občinstvo je uživalo ob tujih in domačih božično-novoletnih skladbah, slišali pa so še vrsto uspešnic, ki so tako ali drugače zaznamovale lansko leto.

Flora Ema Lotrič je zapela kar nekaj po zvrsti precej različnih skladb ter prepričala občinstvo, da je v zadnjih mesecih izjemno napredovala in se razvija v odlično pevko. Njen mentor Sandi Vovk nam je še mimogrede zaupal, da Flora pripravlja svojo prvo zgoščenko, ima pa, kljub temu da je decembra ogromno nastopala, polovico materiala že posnetega. Na zgoščenki lahko pričakujemo tudi prve njene lastne skladbe. Poleg Flore pa so občinstvo navdušile še komaj osemletna Taša Mihelčič z angelsko izvedbo zahtevne skladbe Ave Maria in obe zmagovalki zadnjega Glaska Gorenjske, enajstletni Aleksandra Vovk in Ana Skumvač. Simpatična pa je bila skupinica najmlajših pevk, starih med osem in deset let, ki so na odru sproščeno sodelovale v koreografskih dodatkih pri nastopih svojih, nekoliko starejših sošolk.

Tokratni koncert so pevci sklenili času primerno, s ponarodelo Belo snežinko, ki so jo skupaj zapeli vsi učenci oddelka za petje.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / / 22:15

Pomemben korak do gradnje tribun

Kranjski mestni svetniki so s sprejetjem odloka o javno-zasebnem partnerstvu naredili pomemben korak za izgradnjo športnega parka z novimi tribunami. Obeta se tudi gradnja novega naselja Ob Savi.

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 1. marec 2010 / 07:00

Turnir mladih vaterpolistov Olimpijski upi

Napredek v igri reprezentance letnik 1991

Kultura / ponedeljek, 1. marec 2010 / 07:00

Godalni kvartet s Poljskega

V torek, 2. marca, bo v KD Franca Bernika v Domžalah ob 20. uri (abonma Modri in izven) nastopil Godalni kvartet Apollon Musagete, ki ga sestavljajo Pawel Zalejski (violina), Bartosz Zachlod (violina)...

Slovenija / ponedeljek, 1. marec 2010 / 07:00

Vlada o zdravstveni zakonodaji

Ljubljana - Tudi zdravstvena zakonodaja se bo spremenila. Minuli teden je minister za zdravje Borut Miklavčič predloge zdravstvene reforme usklajeval s sindikati, v č...

Slovenija / ponedeljek, 1. marec 2010 / 07:00

Spomnili so se Janeza Drnovška

Ljubljana - Minili sta dve leti, odkar je umrl nekdanji predsednik države Janez Drnovšek. Ob obletnici so se ga med drugimi spomnili tudi člani Gibanja za pravičnost in ra...

Kamnik / ponedeljek, 1. marec 2010 / 07:00

Brane Golubovič potrdil kandidaturo za župana

Kamnik - Na jesenskih lokalnih volitvah se bo za mesto kamniškega župana potegoval tudi eden od sedanjih dveh podžupanov Brane Golubovič. »Kamnik potrebuje stabi...