Letošnji občinski nagrajenci so Tomaž Vilfan, PGD Kokrica (na sliki predsednik Darko Petelinšek), Štefan Kadoič, Vladimir Ravnik, Franc Benedik, Dora Goličič, Pavle Rakovec - Rači, TD Besnica (predsednik Miha Sušnik), Janko Bajt in Koronarno društvo Gorenjske (predsednik Jože Benedik). Na sliki manjkata Zvonka Zupančič Slavec in Janez Jereb. (Foto: Gorazd Kavčič)

Častni občan bo Vladimir Ravnik

Na današnji slavnostni akademiji ob občinskem prazniku Mestne občine Kranj bo občinske nagrade prejelo dvanajst posameznikov in društev, naziv častnega občana pa bo dobil prof. dr. Vladimir Ravnik.

Kranj – Naziv častnega občana za leto 2011 si je zaslužil prof. dr. Vladimir Ravnik. Rodil se je leta 1924 v Kranju, že kot študent pa je bil za zoološko diplomsko nalogo nagrajen s študentsko Prešernovo nagrado. Vse življenje, do upokojitve leta 1994, se je ukvarjal z botaniko, vmes je leta 1993 doktoriral, rad riše in fotografira, objavil je dve knjižici v zbirki Čebelica, leta 1999 pa je pri Tehniški založbi Slovenije izdal knjigo Rastlinstvo naših gora. »Rad sem se potepal po gorah, spotoma sem opazoval rastlinje. Ker sem na fakulteti o tem predaval, sem začel rastline risati, nato pa sem začel ilustrirati tudi knjige. Tudi sedaj še vedno hodim po hribih, še vedno tudi rišem in upam, da mi bo uspelo še kaj ustvariti. Vesel sem, da je moje delo cenjeno, in rad bi se zahvalil vsem, ki so soglasno sprejeli pobudo, da postanem častni občan,« je ne sprejemu letošnjih občinskih nagrajencev poudaril prof. dr. Vladimir Ravnik.

Nagrado Mestne občine Kranj bo prejelo Turistično društvo Besnica, ki deluje že več kot petdeset let, ves čas pa skrbi za lepšo podobo Besniške doline, obenem pa člani organizirajo številne dogodke, festivale, koncerte, razstave in aktivno sodelujejo tudi pri vseh večjih prireditvah v Kranju.

Listine o priznanju Mestne občine Kranj bodo prejeli štirje nagrajenci. Za več kot tridesetletno delo v krajevni skupnosti Center jo bo dobil Franc Benedik, za uspešno delovanje na kulturnem področju v Stražišču jo bo dobil Janko Bajt, za zasluge pri razvoju gasilstva, zaščite in reševanja v MOK Tomaž Vilfan, za uspešno devetdesetletno delovanje pa bodo z listino o priznanju nagrajeni tudi člani Prostovoljnega gasilskega društva Kokrica.

Za letošnje leto bodo izbrani nagrajenci prejeli tudi tri velike plakete Mestne občine Kranj. Za uspešno delo pri razvoju Kranja jo bo prejel mag. Štefan Kadoič, za velik prispevek na področju zgodovine slovenske medicine dr. Zvonka Zupanič Slavec, za vsestransko uspešno delo, še posebej na področju prostovoljstva pa Janez Jereb.

Za življenjsko delo bo veliko Prešernovo plaketo Mestne občine Kranj dobil Pavle Rakovec – Rači.

Za neutrudno delo z otroki s posebnimi potrebami bo plaketo Mestne občine Kranj dobila Dora Goličič, za dolgoletno humanitarno in strokovno delovanje pa Koronarno društvo Gorenjske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sobota, 27. junij 2015 / 09:23

Uspeli v zgodovinskem letu

Ekipa škofjeloškega Futsal kluba Stripy ima za seboj zelo uspešno sezono, katere vrhunec je naslov državnih prvakov v kategoriji U19, zato so si zaslužili tudi pozornost domačega župana Mihe Ješeta.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 3. marec 2012 / 07:00

Neznanec oropal pošto na Primskovem

Kranj - Včeraj zvečer je neznanec oropal pošto na Primskovem pri Kranju, so sporočili s Policijske uprave Kranj. Okoli 18.45 je neznani moški vstopil v poslovalnico, zagrozil s p...

Zanimivosti / sobota, 3. marec 2012 / 07:00

Priznanja rekordnim krvodajalcem

Škofja Loka - Prejšnji teden so v navzočnosti predsednika Rdečega križa Slovenije Franca Koširja, župana občine Škofja Loka Miha Ješeta, krvodajalcev iz pobratene občine Sovodenj...

Zanimivosti / sobota, 3. marec 2012 / 07:00

Nova predsednica šenčurskih upokojencev

Šenčur - Društvo upokojencev Šenčur, ki bo prihodnje leto praznovalo šestdesetletnico delovanja, je v soboto na rednem letnem občnem zboru za novo predsednico izvolilo Branko...

Jesenice / sobota, 3. marec 2012 / 07:00

Poslanska pisarna na Jesenicah

Poslanka Alenka Pavlič je v bivšem Korotanu na Jesenicah odprla poslansko pisarno, v katero vabi občanke in občane zgornje Gorenjske.

Gorenjska / sobota, 3. marec 2012 / 07:00

Anketa: Rešitev jeseniškega hokeja

Gorenjce smo povprašali, kaj menijo o vse večjih težavah hokejskega kluba Jesenice in zadnjih dogodkih v klubu. Ne le domačini, temveč tudi Ljubljančani si želijo rešitve kluba in nadaljevanje hokeja...