Iztok Čop in Luka Špik bosta nastopila v dvojnem dvojcu. (Foto: Vilma Stanovnik, Gorazd Kavčič)

Na prvenstvu tudi šest slovenskih čolnov

Barve Slovenije bo na Bledu zastopalo šest slovenskih posadk, med njimi je tudi dvojni dvojec, ki bo nastopil v konkurenci invalidov.

Če v zadnjih dveh tednih ne bo nepredvidenih poškodb ali bolezni, bo Slovenija na domačem svetovnem prvenstvu nastopila s šestimi čolni.

Prva aduta naše reprezentance sta zagotovo izkušena Iztok Čop in Luka Špik. Člana Veslaškega kluba Bled sta se za domače prvenstvo znova usedla skupaj v dvojni dvojec, sebi in številnim navijačem pa bosta zagotovo skušala dokazati, da med svetovno elito še nista rekla zadnje besede. Devetintridesetletni Iztok in sedem let mlajši Luka, ki imata v svoji zbirki odličij številne zares bleščeče medalje, se med drugim lahko pohvalita z naslovoma olimpijskih zmagovalcev in svetovnih prvakov, kljub temu pa se motivirano pripravljata na domače tekmovanje, na katerem si želita zlasti veliko spodbude navijačev in izpolnitev norme za olimpijske igre, ki bodo prihodnje leto v Londonu. Na prvem nastopu v predtekmovanju ju bomo lahko spodbujali že prvi dan prvenstva: 28. avgusta ob 10. uri.

Naša največja posadka na domačem svetovnem prvenstvu bo dvojni četverec, v katerem bodo veslali Žiga Pirih, Gašper Fistravec, Jan Špik in Matej Rojec. Posadka je po letih še precej mlada, vendar fantje nikakor niso neizkušeni. Žiga Pirih, ki stopa po poteh uspešnih starejših bratov Miha in Tomaža, bo čez slab teden dni, 18. avgusta, star 22 let, prav tako pa ima vzornika v starejšem bratu Luku 23-letni Jan Špik. Oba sta člana Veslaškega kluba Bled. Poleg obeh Gorenjcev se bosta v dvojnem četvercu za čim boljši rezultat borila 24-letni član Veslaškega kluba Dravske elektrarne Maribor Gašper Fistravec in 22-letni član Veslaškega kluba Ljubljanica Matej Rojec. Na svetovnem prvenstvu se bodo v predtekmovanju predstavili v nedeljo, 28. avgusta, ob 12.30.

Še enega mladega tekmovalca bomo imeli v enojcu, saj bo za Slovenijo nastopil 22-letni Janez Jurše. Člana Veslaškega kluba Dravske elektrarne Maribor prvi nastop na prvenstvu čaka v predtekmovanju v nedeljo, 28. avgusta, ob 15. uri.

Tudi veslače v lahkem enojcu nastop v predtekmovanju čaka v nedeljo. Že ob 9.30 bo na startu 24-letni Rajko Hrvat. Rajko je član Veslaškega kluba Argo Izola.

Za Slovenijo bo v nedeljskem predtekmovanju ob 16. uri nastopila tudi posadka v lahkem dvojnem dvojcu, v čolnu pa bosta sedela Jure Cvet in Matevž Malešič. Oba sta člana Veslaškega kluba Ljubljanica, Jure je star 23, Matevž pa 22 let.

Na Bledu bo nastopilo več kot sto invalidov, ki bodo veslali na skrajšanji tisočmetrski progi v štirih disciplinah v treh različnih vrstah čolnov (enojec, mešani dvojec in mešani četverec). Invalidi bodo po čolnih razdeljeni, glede na vrsto invalidnosti. V dvojnem dvojcu se bosta merila uspešna slovenska športnika invalida, bivši vrhunski plavalec Dejan Fabčič in bivša vrhunska igralka namiznega tenisa Mojca Tomažin. Dejan in Mojca bosta v predtekmovanju nastopila v ponedeljek, 29. avgusta, ob 10. uri.

               

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / torek, 22. junij 2021 / 23:38

Nov zbirni center za ravnanje z odpadki

Občini Kamnik in Komenda sta tudi uradno občanom v uporabo predali novi Center za ravnanje z odpadki Suhadole, ki je stal 1,1 milijona evrov.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 2. december 2019 / 17:06

Tuji investitorji so tudi zgled

Nagrado za najboljše tuje investitorje sta prejeli tudi gorenjski podjetji: Iskraemeco in Swarco Lea. »Podjetja s tujim kapitalom rastejo hitreje od ostalih,« poudarja minister Zdravko Počivalšek.

Kronika / ponedeljek, 2. december 2019 / 17:03

Hrvat primera ne bi prevzel

Na sojenju Mariu Pejčiću, obtoženemu treh bančnih ropov v začetku leta 2017, so zaslišali hrvaškega strokovnjaka za prepoznavo oseb na posnetkih Antuna Novoselovića. »Jaz tega primera ne bi prevzel za...

GG Plus / ponedeljek, 2. december 2019 / 16:59

Milijonar, a brez denarja

Kljub na videz sanjskemu življenju se je Kranjčan Viljem Gogala pri tridesetih letih odločil, da razda svoje imetje in se po srečo odpravi – na cesto. Brez hrane in denarja se je odpravil na številne...

Radovljica / ponedeljek, 2. december 2019 / 16:53

Nič več novih pacientov

Tudi zdravniki v Radovljici ne registrirajo več novih pacientov. Zdravstvena oskrba je kljub temu zagotovljena za vse, ki jo potrebujejo; tiste, ki (še) nimajo izbranega osebnega zdravnika, pa za zdaj...

Kranj / ponedeljek, 2. december 2019 / 16:53

Zamakanje v knjižnici

Konec minulega tedna je v kranjsko knjižnico vdrla meteorna voda, kljub težavam pa že nemoteno deluje.