Domžalčani (v rumenih dresih) so bili v gorenjskem derbiju boljši od Triglava. Na tleh se je znašel tudi kapetan Dejan Burgar. (Foto: Gorazd Kavčič)

Gorenjski derbi Domžalam

Nogometaši Domžal so v Kranju visoko s 4 : 0 premagali Triglav Gorenjsko in so trenutno vodilni na lestvici prve slovenske nogometne lige. V soboto v Kranju Maribor, v Domžalah pa Koper.

Kranj – V tretjem krogu prve slovenske nogometne lige je bil na sporedu tudi gorenjski derbi. V Kranju sta se pomerila domači Triglav in Domžale. Slednji so bili pred okrog petsto gledalci boljši s 4 : 0. Zadeli so Slobodan Vuk (v 15. minuti), Darko Zec (v 25. minuti), Damir Pekič (v 75. minuti) in Ivan Knezovič (v 87. minuti).

Domžalčani so kar tri zadetke dosegli po prekinitvi in prav slednje je rakasta rana kranjskih nogometašev, ki so na zadnjih dveh tekmah prejeli devet zadetkov, kar sedem jih je bilo iz prekinitev, dosegli pa niso nobenega. »Kar bali smo se tega nastopa v Kranju, kajti Triglav igra disciplinirano in borbeno. Dva zadetka, ki smo jih dosegli v prvem polčasu, sta nam pomagala za lažje nadaljevanje srečanja,« je po tekmi povedal trener Domžal Darko Birjukov. Trener Triglava Gorenjske Siniša Brkič je Domžalam čestital za zmago in nadaljeval: »Vidi se, da gre za moštvo, ki lahko in je igralo Evropo. Fantom nimam kaj zameriti, bolj pa me jezi dejstvo, da zadetke prejemamo po prekinitvah. Svoje priložnosti moramo iskati pri naših neposrednih nasprotnikih za obstanek v ligi.« Domžalčani so s tremi zmagami na lestvici na prvem mestu, Triglav pa z zmago in dvema porazoma na osmem.

V četrtem krogu bodo Kranjčani v soboto doma igrali z Mariborom, drugim na lestvici in branilci naslova državnih prvakov, tekma se bo začela ob 18. uri, Domžalčani pa bodo v nedeljo ob 20. uri gostili trenutno zadnjo uvrščeno Luko Koper.

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. julij 2019 / 16:51