Združitev Telekoma in Mobitela
Do leta 2015 naj bi združitev Telekoma Slovenije in Mobitela prinesla prek 140 milijonov evrov finančnega učinka.
Kranj – Telekom Slovenije in Mobitel, največji družbi iz Skupine Telekom Slovenije, sta se v petek združila. »Združitev je nujna zaradi trendov v panogi elektronskih komunikacij, zaradi uporabnikov, tržnih in gospodarskih gibanj. Vsi večji telekomi po svetu so to naredili že prej. Tudi za Skupino Telekom Slovenije bi bilo bolje, če bi ta korak storila že prej,« je ob tej priložnosti poudaril predsednik uprave Telekoma Slovenije Ivica Kranjčević. Prva ponudba združenega Telekoma Slovenije je namenjena poslovnim uporabnikom.
Po elaboratu o združitvi so neposredni finančni učinki združitve do leta 2015 ovrednoteni na prek 140 milijonov evrov, prvi učinki pa bodo vidni že letos, so razložili v Telekomu Slovenije, kjer pričakujejo, da bodo zaradi združitve poslovali bolje, kar bo posledica učinkovitejšega vodenja, večjega izkoristka sinergij, enotnega nastopa na trgu, večje prodaje in znižanje stroškov. Vrednost kapitala Telekoma Slovenije se je z združitvijo povečala za okrog dvesto milijonov evrov, kar bo sorazmerno vplivalo tudi na dvig knjigovodske vrednosti delnice. V združenem podjetju je 2765 zaposlenih, uporabnikom pa je na voljo 18 prodajnih centrov po vsej Sloveniji.
V Telekomu Slovenije še poudarjajo, da uveljavljene storitvene blagovne znamke ostajajo. Značilna Mobitelova »mafna« še naprej ostaja simbol mobilne telefonije, tako kot bo SiOL-ov znak stilizirane prednostne ceste še naprej označeval širokopasovne storitve, temelječe na internetnem protokolu. Sprememba bo tako vidna v drugačni tipografiji korporativnega imena družbe in tridelnem storitvenem logotipu, v katerem so združene vse dejavnosti Telekoma Slovenije.