Dvorana premagala avtocesto

Avtocestni odsek osemnajst let čakal na uporabno dovoljenje, dvorana ga je dobila po sistemu "kr je kuj, je kuj".

Če dobro pogledate na fotografijo, predvsem morate biti pozorni na tunelsko luknjo, boste čisto na koncu tunela mogoče ugledali cestni odsek Vrba–Hrušica. Namreč. Omenjenemu odseku je ministrstvo za okolje in prostor po osemnajstih letih le podelilo uporabno dovoljenje. Lahko bi rekli, da se je odsek prav lepo zahvalil: »Hvala, zdaj sem kot odsek končno popoln, kajti šele zdaj bo za vožnjo po meni nujna tudi uporaba vinjete.« Hja, mal se hecamo, odsek ceste vendarle nima daru govora, ampak če bi ga imel, mi verjemite, da bi dejal, kot je bilo pravkar zapisano … Doslej za vožnjo na odseku Vrba–Hrušica vinjeta ni bila potrebna, saj ste se pravzaprav osemnajst let prevažali po nečem, kar še ni bilo dovoljeno za uporabo, torej ste se po cesti vozili »na šverc«. Nič bat. Če vas pri tem ni nihče videl, ste varni, saj vam nihče ne more dokazati, da ste bili ob določenem času na avtocesti nekje med Vrbo in Hrušico.

Hja, po istem odseku so se recimo pretekli četrtek mnogi navijači jeseniških hokejistov iz Radovljice, Kranja, Škofje Loke tudi s kupljeno vinjeto na prvem steklu peljali zastonj na Jesenice, saj niso smeli na tribune, ker dvorana ni imela uporabnega dovoljenja. Kratko malo »popu…« so za tekmo.

Očitno pa je bilo prejšnji teden na ministrstvu res obilo dobre volje, saj so v pravem navalu podeljevanja dovoljenj po avtocestnem torej podelili še dovoljenje jeseniški hokejski dvorani. Slednja za to ni potrebovala celih osemnajst let, ampak khmmm … nekaj manj. K'nede. Še enkrat pa se je izkazalo, da ima dvorana boljše veze v državni upravi kot avtocestni odsek. Zlobni jeziki so celo zatrjevali, da zato, ker je dvorana ženska, odsek pa moški, da pač one v vedno bolj feminizirani državni upravi lažje pridejo skozi kot pa oni.

Resnici na ljubo pa nam mora biti vsem jasno, da je psihološki in socialno družbeni vpliv polne hokejske dvorane za siceršnjo splošno družbeno klimo na Gorenjskem mnogo bolj pomemben in bistven kot pa nek lokalni avtocestni odsek. Kakorkoli že, pa nas razveseljuje dejstvo, da se bomo po osemnajstih letih vožnje na črno med Vrbo in Hrušico zdaj lahko vozili kot ponosni državljani, češ, kako lepa je naša cesta.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Za Blejce zgodovinska sezona

Blejski odbojkarji z vstopom v ligo prvakov začenjajo novo poglavje v zgodovini naše odbojke, ob tem pa so si že na začetku zastavili cilj, da v nekaj letih zaigrajo na finalnem turnirju.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 23:40

Opremili gasilska društva

Za nakup kompletov opreme za prve posredovalce v sedmih gasilskih društvih je Mestna občina Kranj namenila 23 tisoč evrov.

Rekreacija / / 23:39

Najtežji, a tudi najlepši

V nedeljo se je v deževnem vremenu odvil deseti Maraton Alpe Scott. Eno izmed najlepših in najtežjih gorskih kolesarskih preizkušenj pri nas sta dobila Gorenjca Uroš Komac in Tina Brelih.

Razvedrilo / / 23:38

Zasluži si le najboljše

V nedeljo je vstop med abrahamovce v družbi svoje družine, prijateljev in sodelavcev praznoval Brane Tičar - Gašper iz Nove vasi pri Preddvoru.

Razvedrilo / / 23:13

Fički na divjem zahodu

Idilični ranč na Lužah so v sproščenem kantrijevskem vzdušju preplavili legendarni fički, dobre volje pa ni manjkalo tudi v prenovljeni Kavarni Dvor ter v Medenem vrtu, ki je praznoval že pet sladkih...

Nasveti / / 23:08

O srečnem zakonu, III.

6. Poizkušajta se pogovoriti, kako vplivata drug na drugega. Vsak od naju daje varne ali nevarne signale in namige drugim možganom, ki stalno in neodvisno od naše volje preverjajo, ali je neko deja...