Zaplet pri obnovi Rovna
Športni park Rovn je zaradi zadnjih sprememb proračuna letos ostal brez denarja za obnovo. V Športnem društvu Selca so ogorčeni. Za obnovo so uspeli pridobiti nepovratna državna sredstva, se jim bodo zdaj morali odpovedati?
Železniki – Med enajstimi vloženimi amandmaji, ki so jih na drugo obravnavo proračuna v Železnikih vložili svetniki Premika, SDS in SD (v občinskem svetu imajo večino), je bil tudi takšen, ki je za 42 tisoč evrov zmanjšal znesek za športna igrišča. Večino tega denarja (37 tisoč evrov) so si obetali v Športnem društvu Selca (ŠD) za obnovo Športnega parka Rovn po poplavah leta 2007. Vodstvo ŠD je razburjeno, še toliko bolj, ker sta jim letos država in fundacija za šport za obnovo že odobrila 33 tisoč evrov, brez denarja občine, ki je tudi 40-odstotna lastnica parka (preostalo je v lasti ŠD), pa se bodo morali odpovedati nepovratnim sredstvom. »Če jih želimo izkoristiti, je nujen tudi lasten vložek. ŠD ima še najet kredit za preteklo sanacijo, zato potrebujemo tudi sredstva občine. Znašli smo se v velikih škripcih,« pojasnjuje predsednik ŠD Brane Bertoncelj, sicer tudi občinski svetnik liste Svet pod Ratitovcem.
Bertoncelj je tako pred dnevi na občinski svet, župana Mihaela Prevca in odbor za komunalo naslovil dopis, v katerem jih poziva, naj za dokončanje popoplavne sanacije Rovna v proračunih za letošnje in prihodnje leto vendarle zagotovijo dvakrat po 37.500 evrov. »Športni park je pomemben za celotno občino, v njem se stalno nekaj dogaja, na tem prostoru se občani ukvarjajo s športom, rekreacijo, se družijo, zato pričakujemo podporo. Verjamemo v projekt Rovna, za njegovo obnovo smo v minulih letih pridobili kar nekaj sofinancerskih sredstev, opravljenih je bilo ogromno prostovoljnih ur dela. Želimo si, da bi v projekt verjela tudi občina in občinski svet kot njen najvišji organ,« pravi predsednik ŠD. Če bodo naleteli na gluha ušesa, bodo, kot napoveduje, naročili cenitev Rovna in glede na vložek v popoplavno sanacijo predlagali zmanjšanje lastniškega deleža občine s 40 na 25 odstotkov. V skrajnem primeru bi ŠD utegnilo celo prodati svoj delež, z novim lastnikom pa bi domači organizatorji prireditev (gasilci, klub študentov …) bržkone imeli precej manj ugodnosti, razmišlja Bertoncelj.
V obnovo Rovna so sicer po poplavah vložili že več kot 700 tisoč evrov, ŠD ga je obnavljalo s pomočjo lastnih in humanitarnih sredstev, državne pomoči, občinskega denarja, najelo pa je tudi posojilo. »Letos in prihodnje leto smo nameravali dokončati večnamensko ploščad, zgraditi nadstrešek nad sanitarnim in skladiščnim kontejnerjem, urediti razsvetljavo in prenoviti otroško igrišče, s čimer bi se 850 tisoč evrov vredna popoplavna sanacija tudi končala,« je še dodal Bertoncelj.