Boštjan Bračič (Foto: Tina Dokl)

Ema: dobro smo izbrali

Na nedeljski Emi so žirantke in gledalci odločili, da bo Slovenijo na evrovizijskem izboru v Düsseldorfu zastopala Maja Keuc, ki je v superfinalu premagala April.

Zbrali smo nekaj odzivov znanih obrazov, ki so nam zaupali, kakšna se jim zdi zmagovalka in ali bo Slovenijo v mednarodnem merilu zastopala bolje kot njeni predhodniki, za koga od desetih izvajalcev na Emi so stiskali pesti, spregovorili pa so tudi o samem izboru.

 

Radijski moderator in pevec Boštjan Bračič, ki smo ga podobno kot Majo spoznali v šovu Slovenija ima talent, Eme sicer ni spremljal v celoti, pravi pa, da se mu je letošnji izbor zdel pester, ponudil je tako skrajno neumestne skladbe kot take, ki so resnično dobro zazvenele. »Iskrene čestitki Maji in ja, mislim, da je naša izbira dobra. Kar pa se tiče uvrstitve v mednarodnem merilu … Na to sami izvajalci žal nimajo veliko vpliva, ker so v ospredju tovrstnih prireditev interesi držav in politika,« je razmišljal Boštjan, njegovo pozornost pa sta na letošnji Emi pritegnili tudi April in Nina Pušlar.

 

Klemen je pravi multipraktik

»Ema je bila prava glasbena poslastica. Sami odlični glasbeniki na kupu in odličen voditelj, Klemen Slakonja, ki je spet dokazal, da je pravi multipraktik. Edino žirantke so me malo razočarale. Darja Švajger se je ponavljala, Severinin prevod je bilo pravo mrtvilo, le Mojca Mavec je bila v redu,« nam je zaupala radijska in televizijska voditeljica Jerca Zupan. Na vprašanje, kakšna se ji zdi Maja Keuc, je odvrnila, da je veljala za favoritko, še preden smo slišali pesem Vanilija, ki pa se Jerci ne zdi nič posebnega: »Maja je izvrstna pevka, simpatična punca, a bi si želela, da bi ji mogoče kdo drug naredil pesem. Zagotovo smo nanjo lahko ponosni, Slovenijo bo predstavila v najboljši luči.« Jerčini favoritinji sta bili April in Hannah Mancini.

 

Tudi pevka Alya, sicer stara znanka Eme, je spremljala letošnji izbor: »Bilo mi je zelo všeč, mislim, da so dobro izbrali, kljub temu da je bilo to kar težko glede na izvajalce. Voditelj Klemen Slakonja je tako ali tako 'zakon', res zna narediti vzdušje, prav tako so se mi zdele super vse tri žirantke.« O zmagovalki Maji pove, da ima fenomenalen glas, nastop in karizmo, kar je zelo pomembno, po njenem pa se lahko dobro uvrsti tudi na evrovizijskem izboru. Alyina favoritinja je bila poleg Maje še Nina Pušlar, všeč so ji bili tudi Leeloojamais.

 

Maja je zunajserijski model

»Včerajšnjo Emo sem spremljala z velikim navdušenjem in tudi malo z nostalgije, priznam! Čestitke RTV-ju za odličen šov, čestitke voditelju in avtorjem za odlične pesmi in vsem izvajalcem, ki so izbor dvignili nekaj stopničk višje! Kapo dol!« pravi pevka Manca Špik. Maja Keuc se ji zdi odlična pevka, s karizmo, lepoto in vsem, kar danes potrebuje pevec, da je opažen. »Za njeno prihodnost me niti malo ne skrbi, ker je zunajserijski model. V kombinaciji s tandemom Vlašič, ki sta prekaljena stara evrovizijska mačka, pa je to zagotovo dobra formula, ki nam bo, srčno upam, prinesla visoko uvrstitev,« je dejala Manca, ki ji je bila sicer najbolj všeč April, zanjo je tudi glasovala.

»Voditelj je bil res odličen, glasbeni vtis pa precej histeričen, tako da favoritov nisem imela. Razen redkih izjem je bilo skoraj ves čas slišati premalo vokalov v primerjavi z inštrumentalom, tako da je bilo poslušanje prav naporno, saj je bilo res težko ugotoviti, kaj sploh pojejo,« je o letošnji Emi povedala pevka Marta Zore. Maja Keuc se ji zdi krasna in nadarjena punca. »Pesmi, ki jih je pela na talentih, so ji bile pisane na kožo, v skladbi, ki jo jepela na Emi, pa se njen glas in tudi besedilo kar izgubita. Njeno petje pravzaprav sodi v R&B sceno,« razmišlja Marta. Na vprašanje, ali ima Maja možnosti za dobro uvrstitev na Evroviziji, je odvrnila: »V ogromni množici nastopajočih, kjer se vsak trudi biti nekaj posebnega, bo težko vzbuditi pozornost.«

     

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / / 14:22

Rak dojke (1.): gibanje je najboljša preventiva

Ko govorimo o preventivi pri boju z rakom dojke, fizične aktivnosti ne smemo zanemariti. Telovadba pred operacijo in po njej bo pripomogla k temu, da ženske namesto nemoči občutijo večjo m...

Objavljeno na isti dan


Mularija / / 17:23

Joga za otroke

Z otroško jogijsko pravljico Kačalinka Čalapinka išče prijatelja njena avtorica Anja Kralj Okorn pomaga pravljično jogo širiti tudi v domove slovenskih družin.

Kronika / / 16:57

Soočeni z življenjskimi situacijami

V soboto je ob Planšarskem jezeru na Jezerskem potekalo 4. srečanje prvih posredovalcev, ki ga organizira Društvo prvih posredovalcev. Nastopilo je šestnajst ekip iz vse Slovenije, med njimi devet gor...

Zanimivosti / / 16:55

Peš z Brezij do Lopate

Rektor Marijinega svetišča na Brezjah pater Robert Bahčič je pešačil od Brezij do Lopate pri Celju k svojemu prijatelju, trenerju juda Marjanu Fabjanu.

Gospodarstvo / / 16:54

Podelili priznanja zadružnikom

S širšega gorenjskega območja so priznanja Zadružne zveze Slovenije prejeli: Janko Golorej, Peter Berlec, Brigita Gantar, Franci Petrič in Kmetijsko gozdarska zadruga Sloga Kranj.

Zanimivosti / / 16:52

Dobrodelni Junaki

Društvo Junaki 3. nadstropja je v sodelovanju z Občino Cerklje organiziralo prvi dobrodelni koncert, kjer so nastopili tudi Junaki – otroci in mladostniki, ki prebolevajo raka ali pa so ga premagali,...