Telekomunikacijski operater T-2 je na zadnji lanski dan podal predlog za prisilno poravnavo, s 1. januarjem pa podražil svoje storitve. (Foto: Gorazd Kavčič)

T-2 z višjimi cenami v novo leto

Povprečni uporabniki bodo za storitve T-2 po novem plačevali pet evrov več - dva za tv programe, tri za internet. Uprava je 31. decembra podala predlog za uvedbo prisilne poravnave.

Kranj – Telekomunikacijski operater T-2, ki je sicer tudi v velikih likvidnostnih težavah, s 1. januarjem draži cene storitev. »Sprememba cen predstavlja uskladitev cen naših storitev z rastjo stroškov,« povišanje cen utemeljuje Nada Majdič iz T-2. Dodaja, da je pritisk zunanjih stroškov višji, kot ga odraža dvig cen, pa tudi, da tudi z višanjem cen ostajajo konkurenčni v vseh cenovnih segmentih.

 

Na vprašanje, kakšen odliv naročnikov pričakujejo (saj imajo izkušnje s tem z že eno letošnjo podražitvijo cen), v T-2 pravijo, da ponujajo pregledne cenike in vnaprej izračunane cene celostnih storitev, zato večjih sprememb na naročniškem področju ne pričakujejo. Nasprotno, v T-2 tudi letos beležijo stalno rast naročnikov. »Opažamo, da se zanimanje za naše pakete T4 močno povečuje, saj tovrstne storitve prinašajo številne ugodnosti,« pravi Majdičeva.

 

In kaj bo dražje? Zaradi višjih cen programskih pravic se bosta spremenili ceni ponudb dodatnih televizijskih programov. Programska shema M (z 80 programi) bo dražja za evro, programska shema L (več kot 190 programov) za dva evra. Osnovni dostop do interneta bo dražji za nekaj evrov: hitrost 10/10 megabitov na sekundo bo po novem 22 evrov (doslej 19 evrov), pri hitrosti 100/10 megabitov na sekundo pa 27 evrov (doslej 25 evrov). Za dva evra je višja tudi mesečna naročnina mobilnih storitev, T-2 pa hkrati povečuje obseg brezplačnega podatkovnega prenosa. Mobilni internet bo z januarjem stal 14,99 evra.

 

Na zadnji delovni dan v letu 2010 pa je vodstvo T-2 na sodišče vložilo tudi predlog prisilne poravnave, prek katere naj bi prišli do normalizacije poslovanja. V podjetju poudarjajo, da jim prisilna poravnava omogoča sanacijo dolgov iz preteklosti in zagotavlja uspešno sanacijo družbe, zato je tako v interesu podjetja kot tudi upnikov in lastnikov. Postopek ne predstavlja ovir za poslovanje z naročniki, razlogov za stečaj T-2 pa po mnenju vodstva ni. Lani so iz tekočega poslovanja ustvarili dobiček, zaradi visoke amortizacije in financiranja pa je izid še vedno negativen. Pod kakšnimi pogoji naj bi lastniki in upniki sprejeli predlog prisilne poravnave, iz podjetja niso sporočili.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / torek, 25. junij 2019 / 22:20

Na cesto Britof–Hotemaže bodo še čakali

Po zavrnitvi gradbenega dovoljenja se postopek začenja znova.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sobota, 10. oktober 2015 / 13:03

Med brezdomci tudi družine

Z včerajšnjo prireditvijo ob svetovnem dnevu brezdomstva na Centru za socialno delo Kranj skušajo opozoriti na brezdomsko situacijo in tudi populacijo, ki se zadnja leta precej spreminja.

Gospodarstvo / sobota, 10. oktober 2015 / 12:58

Matjaž Delopst na čelu Peka

Tržič – Trije kandidati so se prijavili na razpis na delovno mesto predsednika uprave Peka, eden od njih ni izpolnjeval pogojev. V torek je bila seja kadrovske komisije nadzornega sveta. Glede na t...

Kronika / sobota, 10. oktober 2015 / 12:56

Kaj pomeni biti viden

Jesenice – Jeseniški policisti so v sklopu preventivnih projektov in akcije za večjo varnost pešcev, ki po vsej državi poteka do 18. oktobra, v torek dopoldne v sodelovanju s tamkajšnjim svetom za...

Šport / sobota, 10. oktober 2015 / 12:55

LTH Castings še močnejši

Škofja Loka – Škofjeloško košarkarsko moštvo LTH Castings bo v letošnji sezoni tudi reprezentančno obarvano. Za ekipo bo namreč tudi v tej sezoni kot posojeni igralec Uniona Olimpije nastopal Koprč...

Gorenjska / sobota, 10. oktober 2015 / 12:52

Obiskali bodo tudi Nejčev grob

V torek je minilo natanko štirideset let od prvega slovenskega vzpona na osemtisočak, 8463 metrov visoki Makalu, ob tej obletnici pa v torek v Himalajo odhaja jubilejna odprava Manang 2015.