Matevž Slapničar, predsednik nadzornega sveta Merkurja, in Bojan Knuplež, predsednik uprave Merkurja: "Merkur je plačilno nesposoben!" (Foto: Gorazd Kavčič)

Merkur je plačilno nesposoben

Uprava Merkurja z Bojanom Knupležem na čelu je danes sprožila postopek insolventnosti za divizijo Merkur. Po zagotovilih uprave v diviziji Big Bang ni težav, medtem ko lahko podobno usodo doživi tudi divizija Mersteel.

Naklo – »Na podlagi ponovno revidiranega letnega poročila poslovanja v letu 2009 in na podlagi polletnih izkazov Merkurja smo glede na določbe zakona sprejeli sklep o insolventnosti, kar z drugimi besedami pomeni, da je Merkur dolgoročno plačilno nesposoben,« je povedal predsednik uprave Bojan Knuplež. O številkah ne on ne član uprave za finance Blaž Pesjak ne prvi nadzornik Matevž Slapničar niso želeli govoriti, povedali so le to, da je izguba tekočega leta presegla polovico osnovnega kapitala družbe.

Knuplež je pojasnil, da so s tem začeli postopek zaščite upniškega kapitala: »Gre za korak na poti do končne sanacije in dogovora z bankami. In to smo morali narediti po zakonu. Najprej bomo obstoječe lastnike pozvali k dokapitalizaciji, vmes pripravili še načrt finančnega prestrukturiranja, ki mora biti pripravljen v enem mesecu.« »Vse poteka v skladu z lastniki,« pravi Matevž Slapničar, predsednik nadzornega sveta Merkurja in nadaljuje: »Gre za ukrep na težki poti, ki jo premagujemo zadnje mesece. Proces sanacije se bo nadaljeval, med njimi tudi dogovor z upniki.« »Razlogi za razglasitev insolventnosti so: organizacijska neustreznost, splošna gospodarska kriza, izčrpavanje zaradi menedžerskega odkupa in spremenjene razmere na trgu,« pravi predsednik uprave in še: »Vsak mesec zavlačevanja pomeni leto daljše okrevanje.« Sedaj so na vrsti lastniki in upniki. Čez mesec bo jasno, ali gre Merkur v stečaj ali v prisilno poravnavo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 26. junij 2015 / 19:17

Glej, begunec!

Slovenci slovimo po tem, da zlepa ne zapuščamo svojih domov. Še selimo se bolj malo, kaj šele, da bi bežali. V ZDA je to, da človek v življenju vsaj enkrat ali večkrat zamenja kraj bivanja...

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Baltič ni več trener blejskih odbojkarjev

Iz vodstva moštva ACH Volley so danes sporočili, da so prekinili sodelovanje z dosedanjim glavnim trenerjem ekipe Dragutinom Baltičem.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Po gradu smo se otroci vozili s kolesi

Franc Kersnik z Brda pri Lukovici, najstarejši še živeči vnuk pisatelja Janka Kersnika in lastnik gradu Brdo, jutri praznuje svoj devetdeseti rojstni dan.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Ni se nam več treba boriti golih rok

Obrambni minister Karl Erjavec te dni v okviru predsedovanja Slovenije Evropski uniji na Brdu gosti kolege ministre evropskih držav.

Splošno / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Vprašanja in pobude

(Iz gradiva za sejo občinskega sveta)

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Tako na Kosovu kot na Koroškem

Zdi se, da si v tem težkem času za Srbe med Slovenci skoraj nihče ne postavlja vprašanja (vsaj na glas ne), ki je več kot na mestu: jim lahko ob izgubi Kosova pomagamo še drugače, kot da jim (s figo v...