Rado Pezdir (Foto: arhiv GG)

Pezdir: Na vrsti so banke

Ljubljana - Projekt Društva za vračilo preplačane elektrike je zaključen, saj elektrodistributerji vračajo denar. Na vrsti so bančni karteli. Po napovedih predsednika društva Rada Pezdirja se bo društvo preimenovalo v Društvo za pravno državo, ki se bo najprej lotilo bančnega kartela oziroma neupravičene podražitve njihovih storitev. A tokrat še o uspešni dvomesečni akciji društva, ko je več kot 73 tisoč odjemalcev električne energije podpisalo pooblastilo za vračilo preplačane električne energije. »Elektrodistributerji so že začeli vračati preplačila s poboti na položnicah, kar je ustrezno in izpolnjuje zahteve, ki jih je postavilo društvo,« pravi Pezdir in poudarja, da hkrati kartelno dogovorjena cena še vedno velja, saj še vedno uporabniki plačujejo za šest odstotkov višjo ceno. Pa vendar je vesel, da je Slovencem uspelo zrušiti kartel, kar pravni državi ni uspelo. Zato tudi preimenovanje društva in nova akcija.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 17. avgust 2007 / 07:00

V jubilejni sezoni veliko načrtov

Acroni bo še naprej podpiral jeseniške hokejiste, ki so si v novi sezoni zastavili naslov državnih prvakov, finale lige EBEL in uspešen nastop v reprezentančnih dresih.

Objavljeno na isti dan


Kultura / / 10:02

Filmski festival z ekološko noto

Ta teden je Bled filmsko obarvan: od 17. do 21. junija tam namreč poteka prvi mednarodni angažiran filmski festival v Sloveniji, Bled Film Festival.

Jesenice / / 09:35

Svetovni dan družabnega pletenja

Na Jesenicah so se pridružili svetovnemu dnevu družabnega pletenja. Skupaj so pletle Bošnjakinje, Srbkinje, Kosovarke in Slovenke.

Nasveti / / 09:35

Osvežitev za poletne dni

Prvi vročinski val je že za nami. V vročih dneh še kako prav pride osvežilna sladica. Priprava domačega sladoleda in sladice v kozarcu vam ne bo vzela veliko časa.

Nasveti / / 09:32

Tanja odgovarja

Hvala za vse odgovore do sedaj. Tokrat vas sprašujem za najmlajšega sina. Ali se bo vključil v novo okolje in ali bo uspešen še naprej? Hvala vam za odgovor.

Razvedrilo / / 09:30

Pri sto štirih brez zdravil

V Zavodu svetega Martina v Srednji vasi v Bohinju je stočetrti rojstni dan praznovala še čila Jeseničanka Frančiška Možina, ki se je sicer rodila v Bohinju.