Minulo soboto so v središču Kranja prvič pripravili dvoriščni sejem, kljub slabemu vremenu pa so predmeti hitro menjali lastnike.

Raje na stojnico kot v smeti

Kljub kislemu vremenu je na Glavnem trgu v Kranju minulo soboto potekal prav poseben sejem, kjer je vsak podaril, kar je želel, in brezplačno odnesel, kar je potreboval.

Kranj – Tako imenovani dvoriščni sejem so na pobudo Andreja Zalokarja začeli v Bitnjah. Ob sobotah so namreč na mizo pred hišo postavili, česar niso več potrebovali, a je bilo še uporabno in niso želeli zavreči. Pa naj je šlo to za igrače ali otroško opremo, za kuhinjski pribor, za oblačila, orodje, kasete … skratka, namesto da bi vrgli v smeti, so lahko brezplačno vzeli sosedje. »Ideja se je prijela in začel sem razmišljati, da bi nekaj podobnega lahko pripravili v središču Kranja. Pri Zavodu za turizem so bili pripravljeni sodelovati in tako smo danes sejem preselili v središče mesta. Čeprav nam je ponagajalo vreme, je izkušnja dobra, saj so predmeti hitro menjali lastnike. Nekateri so stvari prinašali, drugi odnašali. Mnogi so komaj verjeli, da je res vse zastonj, da lahko vsak vzame, kar pač potrebuje. Ker vemo, da bo treba tak sejem pripraviti kar nekajkrat, da se bo res prijel, pa že sedaj Kranjčane in okoličane vabim, da znova pridete na Glavni trg v soboto, 28. avgusta, med 9. in 12. uro, ko bomo sejem ponovili,« je povedal Andrej Zalokar.

Navdušeni so bili tudi obiskovalci, ki so si ogledovali, kaj je na stojnicah, in komaj verjeli, da je vse zastonj. »Mislim, da preveč uporabnih stvari konča v smeteh. To je res odličen način, da te stvari zamenjajo lastnika,« je bil prepričan Peter iz Planine, pa tudi Ana iz Drulovke si je z zanimanjem ogledala stojnice: »Tokrat nisem nič prinesla, drugič pa bom zagotovo kaj, saj imam doma marsikaj, česar ne potrebujem. Ideja je pametna, in če bomo dovolj zgodaj zvedeli za sejem in bo vreme bolj prijazno, bo gotovo gneča večja, kot je danes.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / torek, 28. junij 2011 / 07:00

Čestitke Sloveniji za dvajseti rojstni dan

(Odgovor na članek Razburjenje zaradi slavnostnega govora, GG 21. 6. 2011, str. 3) Pokojni dr. Jože Pučnik, resnični oče samostojne Slovenije, je rad poudaril, da je demokracija samo pot, po kate...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

EU marjetica za Terme Snovik

Terme Snovik so šele tretje podjetje v Sloveniji, ki je prejelo ta prestižni evropski znak za okolje, in prvo na področju turizma.

Kranj / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Prihodnost jih (še) ne zanima

V športni dvorani na Zlatem polju je visokošolsko ministrstvo pripravilo posvet za dijake zaključnih letnikov.

Žiri / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Smučišče Goropeke propada

Dobrih dvesto metrov dolgo smučišče na Goropekah že več let sameva in čaka na boljše čase. Zaprto je zaradi neurejenih dokumentov.

Zanimivosti / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Gasilstvo zanima tudi mlade

Gasilsko društvo Bistrica pri Tržiču ima med 74 člani 26 mladih. To obeta razvoj, meni predsednik Bojan Balantič.

Bohinj / sreda, 6. februar 2008 / 07:00

Ekonomska analiza pokazala stanje občine

Bohinj - Občina Bohinj je dala izdelati ekonomsko analizo stanja občine. Njen namen je bil pripraviti čim bolj popolno in aktualno sliko prebivalstva in gospodarstva občine Bohin...