Dobro vzdušje ob odhodu z brniškega letališča so naši nogometaši, med njimi tudi Milivoje Novakovič in Kranjčan Aleksander Radosavljevič, ohranili tudi na jugu Afrike. (Foto: Matic Zorman)

Nogometna vročica tudi na Gorenjskem

Od danes do 11. julija bo večina ljubiteljev športa spremljala obračune na svetovnem nogometnem prvenstvu, tudi na Gorenjskem bomo stiskali pesti zlasti za naše nogometaše.

Kranj – Z uvodno slovesnostjo ob odprtju 19. svetovnega prvenstva v nogometu in s prvo tekmo med ekipama domače Južnoafriške republike in Mehike se bo danes v Johannesburgu začel mesec obračunov državnih reprezentanc v najbolj razširjenem športu na svetu. Drugič v zgodovini Slovenije si je mesto med svetovno nogometno elito priborila tudi naša reprezentanca, ki jo prva tekma na prvenstvu čaka to nedeljo ob 13.30, ko se bodo varovanci selektorja Matjaža Keka pomerili z ekipo Alžirije.

»Vzdušje v ekipi je odlično, preizkusili smo teren in žogo in če bomo na tekmi proti ekipi Alžirije igrali, kot znamo, si lahko obetamo zmago. Seveda je reprezentanca Alžirije močna, vendar smo prepričani, da lahko uspemo,« je bil v zadnjih novicah iz Afrike zgovoren kranjski nogometni reprezentant Bojan Jokič, ki se veseli svojega prvega nastopa na svetovnem prvenstvu.

Seveda ga težko čakajo tudi drugi naši nogometaši in številni navijači, ki bomo tudi na Gorenjskem stiskali pesti in navijali za Slovenijo. Raziskave javnega mnenja doma in po svetu sicer naši reprezentanci ne napovedujejo vidnejše uvrstitve, med državami, ki veljajo za favorite, pa so na vrhu Brazilija, Argentina, Anglija, Nemčija in ZDA. Prav Anglija in ZDA bosta naslednji nasprotnici naše reprezentance. Z Američani se bodo namreč naši pomerili danes teden, z Angleži pa 23. junija. Toda, ker je žoga še vedno okrogla, se v mesecu dni lahko zgodi marsikaj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Minilo je že šestdeset let

Srečali so se prvi diplomanti Tekstilnega tehnikuma v Kranju, letnik 1951. Od njihove mladosti, druženja v šolskih klopeh je minilo že šestdeset let.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Antične izkopanine v Mošnjah

Mošnje – Po treh mesecih bodo v Mošnjah na trasi bodoče gorenjske avtoceste na odseku med Vrbo in Peračico v torek zaključili z arheološkimi izkopavanji. Kot je povedala...

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Kako so na Jesenicah včasih živeli

V knjižici je zbranih šestnajst pripovedi Jeseničanov o tem, kakšne so bile Jesenice nekoč.

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Petje je znamenje veselega srca

Trije šolski pevski zbori, v katerih prepeva kar tretjina učencev, in učiteljski pevski zbor Mavrica so krepko ogreli srca in dlani obiskovalcev.

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Zaposlitveni center za invalide

V Šentplavžu je trenutno zaposlenih pet invalidov. Radi bi sodelovali s še več podjetji.

Splošno / sobota, 7. april 2007 / 07:00

Šansoni in zimzelene melodije

Lojze Krajnčan je zasnoval koncert, na katerem se prepletajo zimzelene melodije in sodobni šansoni slovenskih ustvarjalcev.