Šenčurjani niso imeli "krompirja"
Sobotni Praznik krompirja v Šenčurju je predčasno končal dež. Povorko izpeljali, župani pa so (morda) krompir pražili kar doma.
Šenčur – Če so imeli organizatorji Praznika krompirja v Šenčurju /TD Šenčur) lani krompir (beri srečo) z vremenom, ki je zdržalo ravno dovolj dolgo, za letošnjo prireditev tega ne moremo reči. V soboto popoldne niso pomagala niti razmišljanja v slogu »če dežja že toliko časa ni bilo, pa naj počaka še nekaj ur«. Osrednji dogodek praznovanja, slavnostno povorko Šenčur se predstavi (1850-1950) jim je še uspelo izpeljati, nato pa se je ulilo, še preden so ob zvokih Veselih Begunjčanov obiskovalce zasrbele pete in so se v praženju krompirja pomerili župani. Je pa vseeno kar precej obiskovalcem uspelo še pravočasno naročiti svoj obrok praženega ali kislega krompirja.
V slavnostni povorki so sicer prikazali kmečka delovna in slavnostna oblačila iz časov habsburške monarhije, stare konjske in druge vprege z različnimi vrstami vozov ter staro kmečko orodje in stroje, organizatorji pa so medse povabili tudi lastnike starih koles, motorjev, avtomobilov in traktorjev. V povorki se je predstavila tudi večina šenčurskih društev oz. njihovih podmladkov. Že dopoldne so v krajevnem domu pripravili zelo zanimiv posvet o krompirju, ki pa žal ni bil najbolje obiskan.
Ob tretjem Prazniku krompirja sta Šenčur obiskala tudi akademski kipar Janez Pirnat, avtor kipa Marije Terezije, ki od leta 2008 stoji v središču Šenčurja, ter Stane Menart, predsednik Društva za priznanje praženega krompirja kot samostojne jedi, ki je plačalo postavitev omenjenega kipa.