Novi direktor Komunale Kranj Aleksander Sašo Zupan (Foto: Tina Dokl)

Kranjski odpadki celo do Lenarta

Čeprav naj bi po novem odpadke vozili v Grosuplje in celo Lenart, je direktor Komunale Kranj Aleksander Sašo Zupan zatrdil, da bo strošek odvoza cenejši.

Kranj – »Z novim načinom ločevanja odpadkov po sistemu od vrat do vrat naj bi se bistveno zmanjšala količina mešanih odpadkov, zmanjšalo naj bi se število odvozov, posledično pa bodo nižje cene na položnicah, ne nazadnje pa naj bi tako vsi skupaj prispevali k varovanju okolja,« je na priložnostni tiskovini konferenci poudaril novi direktor Komunale Kranj Aleksander Sašo Zupan in pojasnil, kako bo po novem potekalo ločeno zbiranje odpadkov. Kot je tudi povedal Zupan, je Komunala Kranj pred časom objavila razpis za odvoz odpadkov, pogodbo pa so prejšnji petek podpisali s Papir Servisom. Tako naj bi komunalne odpadke iz občin Kranj, Šenčur, Jezersko, Preddvor, Naklo in Cerklje po novem (menda še ta mesec) vozili v Grosuplje in v Lenart v Slovenskih Goricah, kar pa naj ne bi bilo dražje, ampak celo za okoli desetino ceneje kot doslej. »Pri MO Kranj so že sprejeli sklep, da se bo cena odvoza odpadkov znižala za dobrih deset odstotkov, nekatere občine (npr. Šenčur) pa so se odločile, da cen ne bodo znižale, ampak bodo tako prihranjeni denar porabile za prispevek k zapiranju odlagališča Tenetiše,« je pojasnil Aleksander Zupan in dodal, da še vedno nimajo odločbe o zaprtju odlagališča Tenetiše.

Kot je tudi povedal direktor Zupan, je Komunala Kranj lansko poslovno leto končala s približno 11,5 milijona prihodkov in prav toliko odhodkov, tako da so z zadnjo možnostjo odpisa amortizacije v breme obveznosti do občin prišli do pozitivne ničle.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Pavla in Stanko Švegelj

Turistična kmetija Rekar v Grahovšah nad Lomom pod Storžičem privablja goste v obnovljeno kmečko hišo, ki je stara več kot dvesto let. V njej se je rodil Stanko, zato jo je želel ohraniti. Pri tem mu...

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prvič proračun za dve leti

Jeseniška občina bo prvič dobila proračun za dve leti, 2008 in 2009. Na voljo bo 21 oziroma 23 milijonov evrov.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Jesenice brez državnega svetnika

Bogomir Vnučec bo v državnem svetu zamenjal Borisa Breganta.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Vedno glej na svetlo stran življenja

Matjaž Peskar je občinski svetnik na listi LDS. Zase pravi, da ima debelo kožo in veliko potrpežljivosti pri delu z ljudmi. Pa menda dobro zna pripovedovati vice.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Prostori so največji problem

Vse več jeseniških kulturnih društev se sooča s prostorsko stisko. Problem je tudi premajhno zanimanje mladih za kulturo.

Splošno / nedelja, 2. december 2007 / 07:00

Izdelovali so voščilnice in adventne venčke

V Planini pod Golico skrbijo za medsebojno sodelovanje in druženje krajanov.