Rok Tičar je bil letos na klopi Jeseničanov, za pogovore o prihodnji sezoni pa pravi, da bo čas po svetovnem prvenstvu. (Foto: Matic Zorman)

Tičarjev prvi naslov

Rok Tičar sodi v mlado gardo jeseniških hokejistov. V finalu je potrdil, da je eden največjih upov slovenskega hokeja.

Ljubljana – V vrstah hokejistov Acronija Jesenic se je v finalu izkazal tudi 21-letni Rok Tičar. Po dveh sezonah igranja na Švedskem se je vrnil na Jesenice in prvič osvojil naslov članskega državnega prvaka, ki je bil zato še toliko slajši.

Kako ste videli letošnji finale?

»Z Olimpijo smo se potrudili, da gledalcem ni bilo dolgčas, da so za slovenske razmere gledali dober hokej. Današnja tekma je bila zelo napeta in naš cilj je bil zaključiti prvenstvo. Naredili smo vse za to in zasluženo zmagali. Z borbenostjo in disciplino nam je uspelo premagati odlično Olimpijo. Vsa čast tudi njim. Ni bilo lahko, a mislim, da smo letos boljši.«

Je bilo v podaljšku veliko nervoze?

»Že po zadetku Olimpije za 1 : 1, ki smo ga prejeli pred koncem rednega dela tekme, je bilo nekaj nervoze. V podaljšku smo imeli še toliko moči v rokah in v nogah, da smo dosegli odločilen zadetek. Taktiziranja ni bilo.«

Tudi ne, da bi naslov proslavljali po sedmi tekmi doma?

»Nikakor ne. Olimpija je zelo kvaliteten nasprotnik, tako da se ni igrati. Lahko bi se zelo opekli.«

Kaj je odločilo finale?

»Naša daljša klop, borbenost, požrtvovalnost, disciplina in navijači.«

Za igro ste bili deležni številnih pohval.

»V prvem napadu z Makrovom, Elikom in z branilci smo se res ujeli. Če vsi delamo dobro, potem je tudi napredek viden. Super, da je tudi meni šlo in da sem pokazal dobro igro.«

Prvi naslov je zagotovo nekaj posebnega?

»To je fenomenalno. Časa za proslavljanje pa prav veliko ne bo, saj sledijo priprave z reprezentanco. Upam seveda, da sem bom uvrstil v ekipo. Na svetovnem prvenstvu divizije B bi rad odigral maksimalno dobro. Vemo, da nasprotniki ne bodo lahki, a o čem drugem kot o uvrstitvi v skupino A ni govora. Po prvenstvu pa bo čas za pogovore o prihodnji sezoni.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 22. junij 2007 / 07:00

Hrušev ožig znova grozi

Spet so ogroženi tudi sadovnjaki na Gorenjskem, novo žarišče na Jesenicah.

Objavljeno na isti dan


Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 26. marec 2018 / 16:54

Jubilejno leto za vaški oder

Adergas – Kulturno umetniško društvo Pod lipo Adergas letos praznuje 80-letnico delovanja. Jubilejno leto so januarja začeli z uprizoritvijo Linhartove komedije Županova Micka režiserja Silva Sirca...

GG Plus / ponedeljek, 26. marec 2018 / 13:35

Verjamem v sedanji trenutek

Kranjčan Jan Kus je odličen saksofonist, ki živi in deluje v svetovnem džezovskem središču New Yorku. Po študiju na konservatoriju na Nizozemskem se je čez morje odpravil v iskanju novih džezovskih iz...

Škofja Loka / ponedeljek, 26. marec 2018 / 13:32

Srečali so se z ribniškimi pasijonci

Kapucinski samostan in loške pasijonce so ta teden obiskali ustvarjalci Ribniškega pasijona, ki bodo z letošnjo uprizoritvijo aprila v okviru pasijonskih dni sodelovali v Škofji Loki.

Kranj / ponedeljek, 26. marec 2018 / 13:31

Zaradi žab bodo zapirali cesto

Kranj – Na Zavodu RS za varstvo narave bodo ob podpori Mestne občine Kranj, KS Kokrica in društva Žverca zaradi varstva dvoživk med selitvijo zaprli cesto severno od bobovških jezerc med Gregorcem...

Kronika / ponedeljek, 26. marec 2018 / 08:11

V sodnem spisu manjka sto strani

Na sojenju zaradi domnevnih nepravilnosti pri načrtovanju medicinskega centra v Šmartnem so ugotovili, da v sodnem spisu manjka sto strani dokumentacije. Župan Franc Čebulj kritičen do banke.