V Mojstrani pogrešajo hotel
Zadovoljni so z gradnjo Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani, ne pa z infrastrukturo. Pogrešajo tudi športne objekte.
Prebivalce Dovjega in Mojstrane smo vprašali, kaj jih v kraju najbolj moti in ali se jim zdi, da bi se bolje razvijali, če bi kraj spadal pod občino Jesenice, ali so zadovoljni z gradnjo Slovenskega planinskega muzeja in kaj v kraju najbolj pogrešajo.
Skoraj polovica je nezadovoljna z neurejeno infrastrukturo, predvsem cestno ter številnimi tovornjaki na njej. Enajst odstotkov vprašanih moti oddaljenost od središča občine in s tem zapostavljenost. 41 odstotkov jih je z razmerami zadovoljnih in jih ne moti prav nič. Četrtina je prepričana, da bi se Mojstrana bolje razvijala, če bi bila v občini Jesenice, saj bi tam predstavljala center turizma, 47 odstotkov se s tem ne strinja, zdi se jim prav, da spadajo pod Kranjsko Goro. 23 odstotkom je vseeno, v kateri občini so, in pet odstotkov nam na to vprašanje ni znalo odgovoriti. Več kot polovica vprašanih je zadovoljnih, da se v Mojstrani gradi Slovenski planinski muzej, ker menijo, da je Mojstrana edini pravi kraj za ta muzej, 41 odstotkov je zelo zadovoljnih, saj to pomeni več turizma in zaslužka, in zgolj sedem odstotkov meni, da bo tako velika institucija vnesla preveč nemira v ta sicer miren kraj. Največ jih v svojem kraju pogreša hotel in gostinsko ponudbo. Želijo si bolj urejenih cest in več varnosti v prometu ter pločnike in kolesarske steze. Pogrešajo tudi športne objekte, boljšo trgovsko ponudbo, kulturni dom, zabave in druge možnosti preživljanja prostega časa za mlade in tudi starejše. Želijo si boljšega turističnega razvoja, avtobusnih povezav, doma za starejše, javne razsvetljave in otroških igrišč.
Za sodelovanje se vsem lepo zahvaljujemo. Za naročilo Gorenjskega glasa nas lahko v Klicni center slepih pokličete na številko 04/51 16 404.