Ob začetku leta 2010
Ob koncu leta 2009 je razpadla radovljiška koalicija. Razpadla je zaradi razdora znotraj radovljiške LDS in ne zaradi t. i. destruktivnega dela opozicije, ki ji pripada tudi N.Si, kot nam g. župan večkrat očita.Od izvolitve leta 2006 smo g. župana opozarjali, da je radovljiška koalicija sestavljena na slabih temeljih. Tega se je najbrž zavedal tudi g. župan, saj je javnosti več kot eno leto skrival koalicijsko pogodbo.
V lokalni politiki ni prostora za delitve na desno in levo. S formiranjem koalicije se vodenje občine prenese le na izbrane; moč politike se porazdeli drugače, kot so želeli volivci. Na tak način odločanja ne izgubljajo svetniki t. i. opozicije, ki jim radovljiški župan tako rad kaže svojo moč, ampak vsi Radovljičani. Omenjen sistem vodenja radovljiške občine zelo spominja na pretekle politične sisteme, kjer postanejo vodilni politiki nezmotljivi in le oni vedo, kaj je dobro za ljudi, ostali pa so bolj ali manj nezaželeni.
Temeljna listina pri delu lokalne politike mora biti Razvojni program občine – seznam vseh projektov, časovno in finančno opredeljenih, ki jih bo občina v 4-letnem mandatu izpeljala. To listino v Radovljici sicer imamo, a je popolnoma spolitizirana – v njej so le nekateri projekti in še ti vsi skrbno ovrednoteni, kdo jih je predlagal in kdo stoji za njimi.
Torej z letom 2010 začenjamo znova – brez koalicij! In pričakujemo uspešnejše leto 2010. Nenazadnje si občani želimo občinsko vodstvo, ki se ne bo delilo na levo in desno, vodstvo, s katerim bi občani lahko komunicirali in za dialog ne bo več potrebno ustanavljati civilnih iniciativ – Radovljica je z 12 civilnimi iniciativami rekorder v državi.
Simon Resman,
Radovljica