Vožnja na Krvavec se konča že na Ambrožu pod Krvavcem. (Foto: Gorazd Kavčič)

Cesta na Krvavec pozimi zaprta

Zaradi nevarnosti, ki jih prinaša zima v visokogorju, je občina Cerklje zaprla cesto na Krvavec, s čimer je v nejevoljo spravila tamkajšnje gostince.

Ambrož pod Krvavec - Občina Cerklje je pred tednom dni zaprla cesto od Ambroža pod Krvavcem do Gospince, kar je v nejevoljo spravilo predvsem nekatere gostince na Kriški planini. »Cesta je zaprta celo za lastnike in upravljavce zemljišč, čeprav je doslej veljal dogovor, da je za nas promet po tej cesti dovoljen. Največja ironija pa je, da cesta uradno sploh še ni vrisana,« se je tako minuli četrtek pritoževal Silvo Grilc. Tega dne se je namreč nameraval odpeljati na svojo planšarijo Viženčar na Kriški planini, kjer so ga pred zaprtimi vrati čakali gostje, vendar ga policisti niso pustili, da bi se z avtomobilom zapeljal do planšarije. »Že tako so težki časi za turizem, sedaj nas pa še tako ovirajo,« je dejal Grilc.

»Gre za visokogorsko območje, zato smo cesto od vasi Ambrož pod Krvavcem naprej pozimi zaradi varnosti zaprli. Cesta namreč nima elementov varnosti za zimsko obdobje, je brez odbojnih ograj, vozniki, predvsem tisti, ki se pripeljejo iz Ljubljane, pa podcenjujejo razmere in je že večkrat prišlo do nesreč. 13. decembra na primer, ko se je na Krvavcu začela letošnja smučarska sezona, je bilo na tej cesti devet prometnih nezgod. Na Krvavec vozi kabinska žičnica, po cesti pa se lahko pripeljejo z motornimi sanmi,« pojasnjuje cerkljanski župan Franc Čebulj in dodaja, da omenjeno cesto pozimi zapirajo že zadnjih devet let. »Vsak začetek zime poslušamo podobne pripombe in tudi izsiljevanja, a se sčasoma strasti le pomirijo,« je dejal. Župan še dodaja, da občina ne namerava prevzemati odgovornosti za morebitne nesreče, zato je cesto tudi zaprla. »Naj kar pašni skupnosti Jezerca in Kriška planina ter RTC Krvavec prevzamejo cesto pozimi v upravljanje in nosijo odgovornost. Tega pa niso pripravljeni storiti, saj se zavedajo nevarnosti, ki pozimi prežijo na cesti,« še pravi Čebulj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / četrtek, 1. februar 2024 / 15:51

Spremembe šifer EMŠO

Vlada je v državni zbor po skrajšanem postopku poslala besedilo predloga Zakona o spremembi Zakona o centralnem registru prebivalstva.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 3. november 2007 / 07:00

Zvesti Gorenjskemu glasu

Lenčka in Franc Bernard z Brezij Gorenjski glas prebirata že več kot 45 let. Vedno sta bila naročena le na ta časopis in Lenčka se spominja, kako je še v stari hiši, s hrbtom naslonje...

Slovenija / sobota, 3. november 2007 / 07:00

Z zakonom rešeni manj pomembnih zadev

Janez Čebulj, zadnja tri leta predsednik ustavnega sodišča, ki je pričakoval, da se bo 30. oktobra kot ustavni sodnik poslovil, a mu je mandat z žrebom podaljšan do izvolitve novega ustavnega sodnika,...

Slovenija / sobota, 3. november 2007 / 07:00

Veto za financiranje šolstva

Ljubljana - Državni svet je sprejel veto na novelo zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja, ki je med drugim predvidevala, da bi bile tudi zasebne šole stoo...

Gospodarstvo / sobota, 3. november 2007 / 07:00

Nad inflacijo pri plačah?

Podatki kažejo, da se nadaljujejo ugodna gospodarska gibanja iz prve polovice leta. Pri inflaciji je potrebna zajezitev inflacijskih pričakovanj.

Gospodarstvo / sobota, 3. november 2007 / 07:00

Sprejete spremembe obrtnega zakona

Spremembe obrtnega zakona omogočajo lažji vstop v obrtno dejavnost, prinašajo pa tudi enotno članarino za Obrtno zbornico Slovenije.