Rado Urevc, novi direktor Renesanse (Foto: Gorazd Kavčič)

Urevc novi direktor Renesanse

Novakova odšla z mesta direktorice, Renesanso prevzel dolgoletni vodja kampa Šobec Rado Urevc.

Dvorska vas – Kljub napovedim, da bo kompleks Renesansa v Dvorski vasi prve goste sprejel s prvim novembrom, objektu upravna enota še ni izdala obratovalnega dovoljenja. Investitorji poskusno dovoljenje pričakujejo v kratkem, v teh dneh pa glavno pozornost posvečajo menjavi v vodstvu Renesanse. Podjetje Predence, d. o. o., je namreč v začetku prejšnjega tedna zapustila dosedanja direktorica Marjana Novak, ki je vodila ves projekt gradnje turistično zdraviliškega kompleksa, pred kratkim pa sporazumno prekinila sodelovanje z investitorjem. Ta je na njeno mesto imenoval Rada Urevca, dolgoletnega vodja kampa Šobec, ki bo, kot so sporočili iz Renesanse, »glede na izkušnje v turizmu, prav gotovo lahko dobro in kvalitetno opravljal svoje delo«.

»Objekt je pripravljen na zagon, naloge, ki so bile dogovorjene z investitorjem, so opravljene in s tem se je moja obveznost iztekla,« je v petek svojo odločitev pojasnila Marjana Novak, ki je bila prejšnji teden imenovana za predsednico uprave Rimske Terme, d. o. o., kjer se bo, kot pravi, srečevala z reševanjem podobnih izzivov, kot se je pri vodenju gradnje kompleksa Renesansa. »Menim, da je bilo delo dobro opravljeno; čeprav je bil projekt težaven in ga je spremljala vrsta problemov, smo ga v zelo kratkem času pripeljali do končne oblike. Verjamem, da se iz te zgodbe lahko razvije nekaj dobrega, seveda z veliko dela in v sodelovanju z lokalno skupnostjo, občino ter celotnim gorenjskim turističnim gospodarstvom. Ob tem pa še vedno verjamem, da bi kompleks bistveno lažje zaživel, če bi bila v ponudbo vključena tudi igralniška dejavnost, ki so ji nekateri tako zelo nasprotovali.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Na Krvavcu pobirali kamenje

Na Krvavcu so prejšnjo soboto že tradicionalno začeli poletno sezono s pobiranjem kamenja.

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / / 07:00

Poper(ček) v nosu

Test: Mercedes-Benz C 220 CDI T Avantgarde

Avtomobilizem / / 07:00

Revoz zmanjšuje proizvodnjo

Zaradi poslabšanih razmer na vzhodnoevropskem avtomobilskem trgu, do katerega je prišlo v zadnjem obdobju, je tudi novomeški Revoz prisiljen prilagoditi obseg proizvodnje. Tako bodo v Renaultovi...

Kranj / / 07:00

Nadarjeni in sočutni do okolja

Učenci miselnega krožka za nadarjene na Osnovni šoli Matije Čopa v Kranju so na dan jesenskega enakonočja posadili drevo in s tem simbolno začeli delo krožka v tem letu.

Mularija / / 07:00

Za en dan sem postala učiteljica

Sem učenka srednje vzgojiteljske šole in za prakso sem dobila OŠ Stražišče.

Mularija / / 07:00

Posadili so ameriški hrast

Osnovna šola Naklo sodeluje v mednarodnem projektu ENO, ki spodbuja mlade k saditvi dreves. Kot je povedala Barbara Vevar, so pred dvema letoma posadili hrast. Letos se mu je pridružil še...