Renesansa je pripravljena na goste, nove ceste iz Zapuž še ni. (Foto: Gorazd Kavčič)

Renesansa kmalu odprta?

Investitor dovoljenje za obratovanje pričakuje v tednu dni, krajani pa opozarjajo na še vedno nezgrajeno novo cestno povezavo.

Dvorska vas - Kljub napovedim, da bo kompleks Renesansa v Dvorski vasi pri Begunjah odprt že konec septembra in da je tam že zaposlena ekipa skoraj štiridesetih delavcev, gostov v Dvorski vasi še ni. Investitor namreč še nima obratovalnega dovoljenja, a ga, kot pravi direktorica Renesanse Marjana Novak, pričakujejo približno v tednu dni – prav tako kot tudi prve goste. Na skorajšnje odprtje pa se je že odzvala krajevna skupnost Begunje, ki opozarja, da kljub obljubam še vedno ni zgrajena nova cestna povezava med Zapužami in samim kompleksom. Zato občini predlagajo, da se še pred odprtjem novi odsek ceste mimo Mercatorja do priključka na novo cesto uredi v makadamski izvedbi, dokončno ureditev novega odseka pa realizira do konca januarja prihodnje leto, če bodo vremenske razmere to dopuščale. »V primeru, da novi odsek ceste in tako dostop do gradu Drnča ne bo urejen, bomo prisiljeni dostop iz Zapuž zapreti,« je na zadnji seji v sredo določil svet KS Begunje. Nočemo, da zaradi nas ne bi kompleks deloval, interes vseh je, da čim prej zaživi, toda stvari v zvezi z dostopom je treba urediti. Ljudi je namreč strah, da bi cesta, po kateri se do dvorca Drnča pride zdaj, za vedno ostala glavna in edina povezava z njim, odločitev pojasnjuje predsednik sveta krajevne skupnosti Begunje Zvonko Potočnik.

»Žalostno je, da se odgovorni vse od leta 2005, kar teče projekt, niso mogli dogovoriti o cesti. Šestintridesetim zaposlenim smo dali službe, ko bo kompleks zaživel, bo imel od njega koristi še marsikateri okoliški ponudnik, tako da ne morem razumeti tolikšnega nasprotovanja,« dogajanje komentira Marjana Novak, radovljiški župan Janko Sebastijan Stušek pa dodaja, da bi bila omenjena cesta že zgrajena, »če ne bi bilo toliko posameznikov, ki so postavljali pogoje - tudi izsiljujoče«. Pojasnjuje, da ceste še niso zgradili, ker naj bi del potekal po zasebnem zemljišču, ki je še v postopku razrešitve dedovanja, od krajevne skupnosti pa, kot pravi, pričakuje sodelovanje in pomoč, ne nasprotovanja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 19:02

Z dvojno močjo

Dvoboj pod zvezdami: glasbeni svetovni fenomen duo 2Cellos je tudi v amfiteatru Loškega gradu ponovno poskrbel za množično ekstazo.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Dnevi groze v Železnikih

"Poskusila sem zadelati vrata trgovine, nakar sem opazila svoj avto, ki ga je voda že nesla po cesti proti cerkvi. Hitro se napotim po torbico v skladišče, pa nisem več mogla odpreti vrat. Ničesar nis...

Škofja Loka / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Podlubnik znova pod vodo

Šolski center Podlubnik, dvorana in dijaški dom je po nekaj letih znova zalila deroča Sora.

Železniki / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Železniki morajo preživeti

Župan Mihael Prevc upa, da zaradi pogostih naravnih nesreč prebivalci ne bodo začeli zapuščati kraja, zato je treba poskrbeti za njihovo varnost.

Šenčur / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Srečanje, da se otroci ne bi zaljubljali med seboj

Na sončno, prvo septembrsko soboto so se pod Tavčarjevim kozolcem zbrali in spoznavali člani rodbine Andrejon.

Gorenja vas-Poljane / sreda, 26. september 2007 / 07:00

Oktet ogrel duše in srca

Nastop Slovenskega okteta lepo zaključil prireditve ob zaključku obnove cerkve sv. Urbana.