Začetek sojenja kranjskima bombašema
Na Okrožnem sodišču v Kranju so v sredo začeli soditi mladima Kranjčanoma, ki naj bi 15. maja odvrgla ročno bombo pred policijsko stavbo v Kranju.
Kranj – Obtožba 21-letnega Stanka Radojevića in 19-letnega Dejana Savića bremeni, da sta po predhodnem dogovoru 15. maja ob 1.08 prišla do Policijske postaje Kranj, eden od njiju pa je odvrgel ročno vojaško defenzivno bombo. S tem naj bi se maščevala policistom, ki so ju že večkrat obravnavali (Radojević je bil tudi že pravnomočno obsojen). Bomba je k sreči povzročila samo škodo na stavbi in dveh avtomobilih, lahko pa bi bila ogrožena tudi življenja policistov in mimoidočih, če bi se tedaj znašli pred policijsko postajo. Kot je pojasnila okrožna državna tožilka Renata Vodnjov, sta s tem storila kaznivi dejanji povzročitve splošne nevarnosti ter nedovoljene proizvodnje in prometa z orožjem.
Obtožena sta bila pred sodnim senatom zelo redkobesedna. »Te noči sem bil doma, na dodatna vprašanja pa ne bom odgovarjal,« je bil kratek prvoobtoženi Radojević. Tudi Savić se brani z molkom, potem ko naj bi vse povedal že v predkazenskem postopku. V nadaljevanju sodnega procesa zoper domnevna bombaša bo sodišče na predlog zagovornikov Janeza Hočevarja in Anke Kozamernik zaslišalo kriminalista in bombna tehnika, ki so preiskali prizorišče bombnega napada, ter forenzike iz Centra za forenzične preiskave Ljubljana, ki so pregledali biološke sledi, najdene na ostanku eksplodirane bombe.
Odvetnika sta senatu predlagala tudi odpravo priporov. »Sodni izvedenec psihiater je za Dejana Savića ugotovil, da mu pripor škoduje in da je ogrožen. Doma ima oba starša, ki ga lahko nadzorujeta, glede na grožnje, ki so mu bile izrečene, pa ni verjetno, da bi hodil naokoli in iskal stike s potencialnimi storilci kaznivih dejanj,« je Kozamernikova predlagala, naj sodišče Saviću po petih mesecih pripor nadomesti s hišnim priporom. Enak predlog je za Radojevića podal odvetnik Hočevar, prepričan, da je dolgotrajen pripor nesorazmeren z zagroženo kaznijo, strah pred ponovitvijo podobnega dejanja pa šibek in marsikje zmoten. Tožilka Vodnjovova se ni strinjala z odvetnikoma, saj je samo za ogrožanje splošne varnosti zagrožena kazen od enega do osmih let zapora, pri tem pa poudarila, da je njuno dejanje res povzročilo samo gmotno škodo, a posledice bi lahko bile veliko hujše. S tožilko se je nazadnje strinjal tudi sodni senat pod vodstvom sodnice Andrijane Ahačič, ki je naslednjo obravnavo sklicala za 21. oktober.