Čuki so v začetku avgusta gostovali tudi na Starem vrhu.

Skupna turneja Čukov in Slakov?

Tako kot druge skupine so tudi Čuki v poletnih mesecih še posebej zaposleni z nastopi. V začetku avgusta so med drugim gostovali na s soncem obsijanem Starem vrhu, kjer smo se o delovnem poletju, dopustih in prihodnjih načrtih Čukov pogovarjali s pevcem Jernejem Tozonom.

Tudi v tem poletju Čuki zabavate množice po vseh koncih Slovenije. Kdaj bo prišel čas za dopust?

»Pravkar smo se vrnili z dopusta. Ker en konec tedna nismo nastopali, smo bili tako prosti deset, dvanajst dni. Jaz sem bil z dekletom na grškem otoku Kos, kjer sva malo kolesarila, Jože je bil na Krku, Matjaž na Rabu, Vinko je proste dni izkoristil za hribe, bil pa je tudi doma na Krasu, na svojem ranču.«

Koliko nastopov imate na teden?

»Največ nastopov imamo seveda poleti, včasih imamo tudi po tri, štiri na teden. Sicer pa Čuki igramo čez celo leto, nikoli se ne neha, le v zimskem času imamo malo manj nastopov, z izjemo veselega decembra, ki je res pester. Nato se vse skupaj malo umiri, pa še to ne preveč, saj nas potem čakajo tudi sindikalne zabave.«

Poleti torej nimate časa za druge projekte?

»Pri nas nikoli ne zmanjka idej. Letos nas čaka praznovanje dvajsetletnice, kdaj točno jo bomo proslavili, se moramo še dogovoriti. Verjetno bomo naredili tudi turnejo z Lojzetom Slakom, ki bo jeseni proslavil 45 let svojega ansambla, in tako združili naši obletnici. Pripravljamo tudi druge stvari, ki pa naj za zdaj še ostanejo skrivnost …«

Ali prvič nastopate na Starem vrhu?

»Sam osebno ja. Tu se mi zdi zelo lepo, in če danes ne bi nastopal, bi zagotovo prikolesaril do sem.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / torek, 28. junij 2011 / 07:00

Pred nami vroči poletni dnevi

V prihodnjih dneh se nam obeta sončno in vroče vreme, za osvežitev pa bodo zlasti v petek in soboto skrbele popoldanske plohe. Dnevne temperature bodo dosegle 29 stopinj, kot nalašč za obisk kopa...

Objavljeno na isti dan


Humor / nedelja, 29. december 2013 / 15:47

Čigav moped je na sliki

Za novoletno kratkočasje vam tokrat namenjamo nagradno vprašanje. Čigav moped je na sliki?

Zanimivosti / nedelja, 29. december 2013 / 15:37

Upanje na boljše čase

Andrej Tarfila nam pošilja sliko z željo, da bi po vsakem slabem vremenu vedno posijalo sonce, in meni, da je kljub trenutni slovenski negotovosti vedno upanje za nove oziroma boljše čase....

Gospodarstvo / nedelja, 29. december 2013 / 15:36

Aerodrom praznuje abrahama

Zg. Brnik – V torek je minilo petdeset let, odkar je na brniškem letališču, ki danes nosi ime po Jožetu Pučniku, pristalo prvo letalo. V tem času je prek letališča potovalo več kot 35 milijonov pot...

Gospodarstvo / nedelja, 29. december 2013 / 15:33

Mebor v novih prostorih

Podjetje Mebor je v Železnikih odprlo nove prostore.

Kronika / nedelja, 29. december 2013 / 15:32

Natočil gorivo in odpeljal

Šenčur – Kranjski policisti so pred dnevi obravnavali tatvino goriva v Šenčurju. Neznanec je natočil gorivo in nato odpeljal, ne da bi za gorivo plačal. Policisti so ugotovili, da je imel storilec...